Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Piosenki o miłości i wędrowaniu - Sławomir Zygmunt

Gdzie?
Piosenki o miłości i wędrowaniu - Sławomir Zygmunt

Sławomir Zygmunt – muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), producent. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Wielokrotnie występował w telewizji, nagrywał dla radia. Autor dziesięciu solowych płyt CD z piosenkami. Jego utwory znalazły się także na jedenastu składankowych płytach. Autor książek: „Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki”, „Spotkania z…” z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. ze Zdzisławem Beksińskim, Romanem Wilhelmim, Gustawem Holoubkiem, Krzysztofem Krauze) oraz powieści „Anna oraz inne klubowe opowiastki”, której akcja rozgrywa się w klubie Hybrydy. Komponuje także muzykę do filmów dokumentalnych (m.in. „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska Armii Krajowej”). Warszawiak rodem z Czerniakowa. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
W programie koncertu: utwory Edwarda Stachury, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (w związku z Rokiem Baczyńskiego), Juliana Tuwima oraz piosenki autorskie. Nie zabraknie legendarnej już „Białej lokomotywy” czy „Ballady o Kazimierzu Dolnym”. Artysta na pewno zaśpiewa też coś ze swojej nowej płyty „Wódeczko, wódeczko”. Całość utrzymana w balladowo/folkowym klimacie.
Piosenki Sławka Zygmunta mają oryginalny, liryczny, czasem zadziorny i uwodzicielski styl. Skutecznie wymykają się szablonom i schematom. To muzyka pełna ciepła, ale nie rozleniwiającego ciepełka, chwytliwa, ale daleka od schematyzmu. Występując przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej Sławomir Zygmunt tworzy niepowtarzalny klimat, który sprawia, że – parafrazując tytuł jednego z utworów – „tych piosenek nie chce się przestać słuchać”.
Wejściówka w przedsprzedaży 30 zł w Światłowni lub na zrzutka.pl.
https://www.youtube.com/watch?v=zJE188-QDAQ


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand