Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Monika Wachta - koncert

Gdzie?
Monika Wachta - koncert

Informacje od Organizatora:
Skromna, optymistycznie nastawiona do ludzi, od najmłodszych lat kocham śpiewać. Śpiew jest moją pasją i całym moim życiem. Już w wieku przedszkolnym brałam udział w przedstawieniach śpiewając podczas różnych okoliczności oraz śpiewałam w zespole KORALIK. W wieku szkolnym występowałam w zespole pieśni i tańca. Poprzez śpiew pragnę docierać do ludzi, by nieść im chwilę ukojenia, radości i wyciszenia, takiego zatrzymania się na chwilę, by odpocząć i przypomnieć piękne piosenki z dawnych lat tak często zapominane. Po raz pierwszy wzięłam udział w konkursie piosenki w 1995 r.z zespołem muzycznym działającym przy Spółdzielni Niewidomych Start w Przemyślu zajmując 1 miejsce w konkursie piosenki Przemyśl 95, następnie w Busku Zdroju w 1995r.i 1996r. w konkursie piosenki osiągając wyróżnienia. Później nastąpiła przerwa w śpiewaniu. Na scenę ponownie powróciłam w 2009r występując ponownie w Busku Zdroju zajmując kolejne wyróżnienie. Następny konkurs Grudziądz 2011r. pt.” LATARNIA – II miejsce w 2012r. i III miejsce w 2012r.Bytom Odrzański nagroda w kategorii debiuty. W 2014r. Bytom Odrzański – II miejsce w kategorii wokalno – instrumentalnej. Przegląd Twórczości Niewidomych i Słabowidzących WIDNOKRES Festiwal 2015r. – III miejsce, Festiwal Widzących Duszą ” Muzyka Otwiera Oczy” 2015r. – II miejsce, Bydgoszcz Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego 2017r. „Źródło wciąż bije” -wyróżnienie, Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych FART 2017 – I miejsce. I Festiwal Widzących Duszą” MUZYKA OTWIERA OCZY”-wyróżnienie. Od marca 2014r. zaczęłam brać czynny udział w strzelaniu z broni pneumatycznej i laserowej dla niewidomych i słabowidzących. Pierwsze sukcesy w ogólnopolskich zawodach strzeleckich drużynowych z broni laserowej karabinu i pistoletu zdobyłam 3 złote medale zdobywając tyt. Mistrzyni Polski, następnie w zawodach indywidualnych z broni karabin pneumatyczny II miejsce w półfinałach, następnie II miejsce w Spartakiadzie o puchar Podkarpacia, kolejne II miejsce w pozycji stojąc w indywidualnych mistrzostwach Polski karabin pneumatyczny i wreszcie w 2015r.w marcu I miejsce w kategorii karabin pneumatyczny stojąc w XXIII Memoriale im. Jana Barana w strzelectwie sportowym w Krośnie. Pragnę dodać, że były to zawody połączone z osobami widzącymi, które również z nami brały udział w zawodach. Laureatka etapu Wojewódzkiego Konkursu ” LADYD” 2015r. na Podkarpaciu w kategorii „Sport” W drużynowych istrzostwach Polski 2017r. – karabin pneumatyczny postawa leżąc – złoty medal, XII Wojewódzka impreza sportowo – integracyjna Turniej w strzelectwie pneumatycznym 2017r., indywidualnie – II miejsce (srebro), Od wielu lat biorę czynny udział w różnych koncertach, na które zostałam zaproszona. W czerwcu 2019r. – zdobyte wyróżnienie w konkursie piosenki Jacka Kaczmarskiego w Bydgoszczy. W Grudziądzu 2019 w konkursie piosenki „LATARNIA”- nagroda GRAND PRIX.
w Światłowni zaśpiewam utwory Ewy Bem, Ryszarda Rynkowskiego, Danuty Błażejczyk.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand