Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Oleksandr Kolosii quintet

Gdzie?
Oleksandr Kolosii quintet

Kwintet Oleksandra Kolosii powstał kilka lat temu podczas kopenhaskiego festiwalu jazzowego, kiedy to muzycy z trzech różnych krajów przywieźli swój materiał i po raz pierwszy razem zagrali.  Projekt ten połączył muzyków interesujących  się nowoczesnym i skandynawskim jazzem , a zarazem muzyką klasyczną.
Styl ich muzyki jest hołdem dla legendarnych muzyków bebop i hard bop, takich jak Charlie Parker, Dexter Gordon, Sonny Stitt i John Coltrane.  Obecnie łączą to z ciągłą inspiracją ze strony szerokiego grona aktywnych muzyków jazzowych obecnych na dzisiejszej europejskiej/ światowej  scenie.
Fuzja światowych rytmów, muzyki klasycznej i straight ahead jazzy sprawia, że jego muzyka jest rozpoznawalna na europejskiej scenie jazzowej.
Członkowie tego projektu uczestniczyli w wielu festiwalach jazzowych na całym świecie, takich jak festiwal jazzowy w Kopenhadze, festiwal jazzowy w Aarhus, festiwal Elbjazz w Hamburgu, festiwal Urkult i wielu innych.
Oleksandr Kolosii (PL) - saxophone
David Bäck (SE) - piano
Jacob Bredahl Djursaa (DK) - guitar
Samuel Kiel (DK) - double bass
Nikolai Bangsgaard  (DK) - drums


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand