Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Małgorzata Lipińska z zespołem - promocja płyty Zatrzymaj

Gdzie?
Małgorzata Lipińska z zespołem - promocja płyty Zatrzymaj

Małgorzata Lipińska debiutowała w Bydgoszczy, w studenckim zespole Bez Próby. Była laureatką festiwali piosenki studenckiej (m.in. Bazuna, Yapa, Bakcynalia, Danielka, Śpiewanie na Zamku w Świeciu, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie).
Po przerwie powróciła do koncertowania z autorskim programem. Jej piosenki w wersjach studyjnych i koncertowych, znalazły się na festiwalowych wydawnictwach płytowych festiwalu Bazuna. Można je usłyszeć w audycjach radiowych np.: „Gitarą i piórem” Programu Trzeciego Polskiego Radia, „Mikroklimat” Radia Rzeszów.
Oprócz liderki zespół tworzą muzycy: Adam Budziński – gitara solowa, Grzegorz Bielawski – gitara, Tomasz Pastuszak – harmonijki ustne, Wojciech Sokołowski – gitara basowa.
W sierpniu b.r. zespół wydał swoją debiutancką płytę pt. „Zatrzymaj”.
Małgorzata Lipińska o sobie:
„…Występuję z towarzyszeniem utalentowanych muzyków, których kreatywne aranżacje niepowtarzalnie kształtują moje piosenki. Piszę je nieregularnie, starając się nadać znaczenie zawartym w nich słowom. Prawdziwą i niezastąpioną wartość mają dla mnie spotkania z publicznością, która poświęcając moim utworom nieco swojego czasu, jest gotowa przyjąć ich treściową i emocjonalną stronę”.
Zapowiedź jednego z organizatorów koncertu:
„Małgorzata Lipińska jest mistrzynią w klasie liryki piosenki. Reprezentując przed laty środowisko bydgosko-toruńskie, w dominującą turystyczną formę wspólnego śpiewania wniosła nową jakość, skłaniając do zatrzymania się, wsłuchania w poetycką treść.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand