Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Pawlicki/Knorps/Górzyński

Gdzie?
Pawlicki/Knorps/Górzyński

Pawlicki/Knorps/Górzyński to spontanicznie powołane do życia trio, które zadebiutowało podczas ostatniego Wieczoru Muzyki Improwizowanej w Klubie Mózg. Gra zespołu w dużej mierze oparta jest na próbie odnalezienia wspólnego mianownika podczas muzycznej interakcji. Styl grupy określić można jako free jazz. Z uwagi na improwizowany charakter występu oraz celowy brak wcześniej przygotowanego repertuaru, muzycy za każdym razem wybierają się w podróż w głąb siebie.
Tomasz Pawlicki
Artysta, muzyk, performer.
Edukację muzyczną rozpoczął w 1978 roku w Państwowym Liceum Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Łodzi, gdzie uzyskał dyplom ukończenia średniej szkoły muzycznej w klasie fletu mgr Lucyny Pławner. Następnie zaczął studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którą ukończył w 1989 roku w klasie prof. Andrzeja Łęgowskiego. Solista – flecista Orkiestry Opery Nova w Bydgoszczy, z którą współpracuje od 1988 roku. Na polu muzyki klasycznej uczestniczył w wielu projektach związanych z działalnością zespołów orkiestrowych, działających w kraju i za granicą. Współpracował z Capellą Bydgostiensis, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Warszawską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Bałtycką, Operą Szczecińską, Operą Wrocławską, Teatrem Polskim w Bydgoszczy i innymi.
Paweł Knorps
Z wykształcenia gitarzysta jazzowy, studiował na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Liszt Ferenc Academy of Music w Budapeszcie.
W ramach pasji zajmuje się również gitarą basową i produkcją muzyki. Jego życie oscyluje między muzyką, programowaniem i kognitywistyką, która stała się przedmiotem dalszej formalnej nauki. Muzycznie  interesuje się nowoczesnymi formami wyrazu, technikami improwizacji. Główne inspiracje to Tigran Hamasyan, Julian Lage, Dhafer Yousef.
Kevin Górzyński
Perkusista, amator sztuki i kultury, dyplomant I stopnia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Partycypował w kilku odsłonach cyklu Bydgoska Akademia Jazzu, którego organizatorem i kontrabasistą jest Grzegorz Nadolny. Współpracował także z bydgoskim artystą Grzegorzem Pleszyńskim w ramach Antydepresyjnej Akademii Dźwięku. Jej zasadniczym elementem była improwizacja inspirowana obrazami i twórczością artysty. Na swoim koncie ma również udział w festiwalach takich jak Oko Nigdy Nie Śpi i Music Is The Weapon Fest.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand