Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncert Z klasyką przez Polskę - Książek Piano Duo

Gdzie?
Koncert Z klasyką przez Polskę - Książek Piano Duo

W Pałacu Nowym w Ostromecku, w czwartek 23 lipca br. o godz. 17.00 wystąpi doskonały  Książek Piano Duo - Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek, wstęp wolny.
Ze względu na przepisy związane z COVID-19 mamy na liście 30 miejsc. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym mistrzowskim koncercie prosimy o przesłanie SMS z podaniem imienia i nazwiska pod nr telefonu kuratorki z Sekcji Dziedzictwa Kulturowego ZPP Ostromecko 507 099 187 (lub zgłoszenie na e-maila alicja.duzyk@mck-bydgoszcz.pl). Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Równocześnie informujemy, że zaproszeni goście będą poproszeni o wypełnienie przed koncertem OŚWIADCZENIE DLA UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ W MIEJSKIM CENTRUM KULTURY W BYDGOSZCZY W CZASIE EPIDEMII WIRUSA SARS-COV-2.
Z klasyką przez Polskę
W ramach współpracy Sekcji Dziedzictwa Kulturowego MCK z Polskim Impresariatem Muzycznym, działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zapraszamy na koncert z cyklu Z klasyką przez Polskę. W Pałacu Nowym, w czwartek 23 lipca br. o godz. 17.00 wystąpi: Książek Piano Duo - Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek.
Książek Piano Duo
Zespół założony w 2012 r. przez Agnieszkę Zahaczewską-Książek i Krzysztofa Książka. Muzycy rozpoczęli współpracę pod okiem dr hab. Sławomira Cierpika w Akademii Muzycznej w Krakowie, później pracowali także pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Arie Vardiego. Koncertowali w wielu miejscach w Polsce i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania, RPA). W 2019 r. zdobyli II nagrodę i nagrodę specjalną na XXI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku oraz tytuł finalisty oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. S. Szӧrenyi w Bukareszcie. W 2020 r. artyści otrzymali stypendium „Młoda Polska”. Duet reprezentowany jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.
Krzysztof Książek
Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie (2015) oraz laureat III nagrody i nagrody specjalnej I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (2018). Absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Obecnie student w klasie prof. Arie Vardiego. Występował na licznych festiwalach w kraju i zagranicą. Ma w swoim dorobku ma kilka płyt CD, w tym nagrodzony „Fryderykiem” album „Apparition” nagrany z Agatą Zubel. W 2014 r. otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana. W 2015 r. nominowany do „Paszportu” Polityki.
Agnieszka Zahaczewska-Książek
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Stefana Wojtasa. Od 2015 r. związana z Akademią Muzyczną w Katowicach, najpierw jako studentka w klasie prof. Wojciecha Świtały, a obecnie doktorantka prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej.
Współtworzy trio fortepianowe-Trio Legend. Zespół otrzymał II nagrodę na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (2018) oraz I nagrodę na XXVI Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Pörtschach (2019). Obecnie trio studiuje w klasie prof. Stephana Goernera w Kunstuniversität w Grazu.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand