Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Patrycja Malinowska

Gdzie?
Patrycja Malinowska

Patrycja Malinowska urodziła się w małej miejscowości w powiecie Sierpeckim w 1992 roku, a od 10 lat mieszka w Płocku. Szkołę podstawowa ukończyła w Laskach, a następnie postanowiła kontynuować naukę w szkołach ogólnodostępnych. Jest absolwentką szkoły muzycznej w Sierpcu.
Wykształcenie:
– Licencjat z filologii angielskiej;
– Magisterium z pedagogiki resocjalizacyjnej;
– Studium masażu – pracuje w zawodzie 3 rok;
– Studia podyplomowe w zakresie:
– Doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy;
– Tyflopedagogika;
– Przygotowanie pedagogiczne.
Aktualnie planuje doktorat.
Od najmłodszych lat bierze udział w konkursach wokalnych, recytatorskich, oraz gra w spektaklach teatralnych.
Dla Patrycji śpiew jest naturalny jak oddychanie. Występowała dla królowej Belgii i prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej, Prezydentowej Armenii, w programie od przedszkola do Opola (Z wolna grupa bukowina tatrzanska w piosence Sielanka o domu.), kilkukrotnie w Ciechocinku na festiwalu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, gdzie w 2009 roku zdobyła nagrodę GRAND PRIX, występowała dla prezydentowej Marii Kaczyńskiej, oraz prezydentowej Anny Komorowskiej i dla zaproszonych żon ambasadorów akredytowanych w Polsce.
Patrycja kocha musical i teatr. W 2010 roku grała w musicalu „Drogi życia”, który zajął 1 miejsce na międzynarodowym festiwalu w San-Remo. W 2013 wzięła udział w programie Must be the Music w duecie „Czarno to widzę” – w którym doszła do finału. Koncertowała również poza granicami krajów Brukseli, Czechach, Słowacji i Chorwacji. Brała również udział w pokazie mody, gdzie wraz z innymi osobami niepełnosprawnymi, została uwieczniona na zdjęciach w kalendarzu.
W 2015 roku wystąpiła na Festiwalu Opery i Operetki w Ciechocinku na zaproszenie Dyrektora Kazimierza Kowalskiego. Śpiewała również z Markiem Torzewskim. Wzięła udział w nagraniach płyt pod nazwa „Góralskie serce”, gdzie aranżacje do utworów pisał Adam Sztaba. Na jednej z płyt Patrycja wystąpiła z Piotrem Cugowskim wykonując utwór I Finally Found Someone z repertuaru Bryana Adamsa i Barbary Streisand. Występowała na koncertach z orkiestrami pod dyrekcja Adama Sztaby, Zbigniewa Górnego, Marka Czekały czy Orkiestry Klimatycznej z Nowego Targu pod Batutą Agnieszki Krainer. Patrycja występowała również na deskach płockiego teatru im. Jerzego Szaniawskiego grając w takich spektaklach jak: „Ubu Król”, „Romeo i Julia”. W tym roku zdobyła III miejsce na Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej „FILMOSENKI” w Warszawie, I miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu, Nagrodę Specjalną na I Ogólnopolskim Festiwalu dla Osób Niewidomych i Niedowidzących w Opolu, nagrodę publiczności oraz II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu „Muzyka otwiera duszę” w Bydgoszczy, nagrodę GRAND PRIX na ogólnopolskim festiwalu dla osób niewidomych i niedowidzących w Turku. Statystowała w serialu Ojciec Mateusz, a w tym roku wzięła udział w nagraniach do serialu „Pasjonaci”. W tym roku wystąpiła z Olgą Szomańską w duecie w Zakopanym w koncercie pod dyrekcja Adama Sztaby. W tym roku jako jedyna Polka zakwalifikowała się na międzynarodowy festiwal w Hongkongu. Z przyczyn bezpieczeństwa i trudnej sytuacji politycznej festiwal został przełożony na następny rok, jednak Patrycja wierzy, że i tam zaśpiewa. 3 grudnia wystąpiła na Zamku Królewskim w Warszawie podczas gali konkursu „człowiek bez barier”.
Patrycja jest współautorem spektaklu pt. „Świat za sto lat”, opowiadającego o życiu ludzi niewidomych. Spektakl ten był wystawiony w Płocku i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Teatrzyk, który został
stworzony na potrzeb przedstawienia złożony był z trójki niewidomych osób. Spektakl został zauważony na festiwalu teatralnym w Warszawie, gdzie zajął II miejsce. W roku 2014 wzięła udział w festiwalu zaczarowanej piosenki, gdzie w finale towarzyszyła jej Mela Koteluk. I również w tym samym roku wzięła udział w koncercie kolęd na zaproszenie ambasady Słowacji w Brukseli, gdzie miała zaszczyt śpiewać dla księcia Belgii. W 2017 roku brała udział w konkursie „Człowiek bez Barier”, gdzie w głosowaniu publiczności znalazła się na II miejscu. W tym samym roku została wyróżniona nagroda marszałka województwa Mazowieckiego w konkursie „Barwy Wolontariatu” za działalność charytatywna. Brała udział w różnych konkursach recytatorskich zajmując czołowe miejsca. Recytowała fragmenty biblii, poezji Jana Pawła II, fragmenty prozy „Ania z Zielonego Wzgórza”, czy „Tajemniczy Ogród”. Świetnie radziła sobie na konkursach recytatorskich z języka angielskiego i niemieckiego, zarówno wierszy jak i prozy i tu również zdobywała czołowe miejsca. W wieku 6 lat zagrała tytułowa postać z bajki pt. „Calineczka”. A w wieku lat 12 tytułowa bohaterkę książki pt. „Pollyanna”. Podczas jednego z koncertów na Słowacji „supportowała” Zuzanę Smatanova, która na Słowacji jest jedna z popularnych gwiazd. Podczas koncertu w Ostravie w Czechach wystąpiła przed Ewa Farna. Patrycja wystąpiła również z zespołem Czechomor podczas jednego z wielu „Wierchowych spotkań”, na których Patrycja występuje już od kilku lat, a które odbywają się w Zakopanym. Obecnie pracuje nad swoim autorskim singlem, pisząc własny tekst i muzykę. Patrycja bardzo lubi bawić się głosem udzielając go różnym postaciom. Dlatego też marzy, aby mogła podłożyć swój głos bohaterowi bajki. Marzy też, aby powstał musical o osobach niewidomych. Chciałaby, aby musical wystawiany był w Polsce i na świecie. Chciałaby dzielić się radością jaka daje jej śpiewanie z ludźmi w kraju i poza granicami.
Patrycja udziela się również charytatywnie, bo wierzy, że warto pomagać i pomaganie drugiemu człowiekowi sprawia jej ogromną radość. Odwiedza też przedszkola, szkoły i uczelnie pokazując jak funkcjonują osoby niewidome w społeczeństwie. Uwielbia podróżować i uczyć się języków obcych. kocha teatr, musical, uwielbia czytać książki i także pływać, jeżeli czas pozwala. Ubóstwia rosół, gofry i czekoladę oraz maliny i czarne porzeczki.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand