Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Czy ten koncert to nie u Was?: Matylda Podfilipska - online

Gdzie?
Czy ten koncert to nie u Was?: Matylda Podfilipska - online

W piątek, 5 czerwca zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”. Tym razem na scenie Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy wystąpi Matylda Podfilipska. W wykonaniu aktorki usłyszymy przeboje m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Grażyny Łobaszewskiej czy Ireny Jarockiej. Podczas koncertu artystce towarzyszyć będzie przy fortepianie Igor Nowicki.
– Repertuarem powrócę do tego, co pomaga mi w utrzymaniu dobrego nastroju i odnalezieniu równowagi. Przygotowałam składankę zaskakującą i mam nadzieję, że będzie zabawnie i wzruszająco, ale też momentami poważnie – zapowiada Matylda Podfilipska.
Matylda Podfilipska ukończyła wydział aktorski łódzkiej filmówki w 2003 roku. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie jak do tej pory przygotowała kilkadziesiąt ról (aktualnie gra m.in. w spektaklach: „Wróg się rodzi”, „Napis”, „W co się bawić?”, „Hamlet”). Ma na swoim koncie epizody w filmach „Julia wraca do domu” A. Holland i „Syberiada polska” J. Zaorskiego, a także rolę w teatrze tv „Na wsi” w reż. P. Mikuckiego i serialu „ Diagnoza”. Chętnie bierze udział w działaniach wokół teatru – czytaniach performatywnych, warsztatach z dziećmi (jest inicjatorką akcji Teatr i Rodzina w Teatrze Horzycy). Laureatka nagrody Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP za rolę Natalii Pietrowny w spektaklu „Miesiąc na wsi” w reż. A. Bubienia na XXI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2003 r.) W 2013 otrzymała Wilama dla najpopularniejszej aktorki. Parokrotnie nagradzana przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W 2014 roku wraz z mężem, fotografem Wojtkiem Szabelskim założyła WEJŚCIÓWKĘ – galerię fotograficzną połączoną z kawiarnią artystyczną w podziemiach Teatru Horzycy, w której promuje dobrą literaturę, poezję, kabaret literacki, wspólne muzykowanie i gorące dyskusje na poziomie.
Transmisję na żywo o 18.00 na profilu facebookowym KPCK, materiał opublikowany zostanie także na kanale YouTube.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand