Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

CANCELLED Trudne dziedzictwo. W poszukiwaniu tożsamości

Gdzie?
CANCELLED Trudne dziedzictwo. W poszukiwaniu tożsamości

Autorka w ciekawy i przyciągający uwagę sposób, odwołując się do klasycznych dzieł literatury, podejmuje temat naszego duchowego dziedzictwa i kształtowania się tożsamości kulturowej i narodowej, będących schedą pokoleń, z którą do tej pory nie potrafimy się uporać.
„Rola myślenia wobec iluzji jest podwójna. Polega na zdemaskowaniu iluzji i na pokazaniu jej prawdy. Bo nie ma iluzji bez okrucha zawartej w niej prawdy” - pisze ks. J. Tischner w „Etyce Solidarności”. „(Iluzja) i to myślenie nad polską iluzją w poszukiwaniu prawdy jest nam bardzo potrzebne”.
Naszym gościem podczas spotkania będzie autorka Aleksandra Domańska – pisarka, reżyserka, absolwentka filologii polskiej UW i reżyserii dramatu PWST w Krakowie, autorka spektakli teatralnych, telewizyjnych i filmu dokumentalnego „Wilcza 11” oraz książek: „Ulica cioci Oli”, „Ulica Pogodna” i „Grzybowska 6/10. Lament”.
Rozmowę poprowadzi Paweł Stachowiak - politolog, historyk, wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Zajmuje się najnowszą historią Polski, problemami pamięci zbiorowej i polityki pamięci, a także funkcjonowaniem Kościoła w życiu publicznym. Członek Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu.
Spotkanie odbędzie się tym razem w Auli (I piętro) Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul Karola Szymanowskiego 3, 24 marca o godzinie 18.00.
Podczas spotkania, jak zwykle, będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand