Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Bydgoska Masa Krytyczna

Gdzie?
Bydgoska Masa Krytyczna

Informacje od Organizatora:
Lutowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej przyniesie dobre wiadomości. W tym miesiącu zapadła bowiem decyzja o wprowadzeniu kontraruchu na kolejnych bydgoskich ulicach.
Kontraruch, czy mówiąc prościej – jazda pod prąd, jest stosunkowo nowym elementem infrastruktury rowerowej, obecnym w Polsce od kilku dobrych lat. W Bydgoszczy po raz pierwszy takie rozwiązanie zastosowano na ulicy Dworcowej, a później na kolejnych jednokierunkowych ulicach. Tam, gdzie auta mogą poruszać się tylko w jednym kierunku, rowerzysta może jechać również „pod prąd”. Takie zmiany są wprowadzone w tych lokalizacjach, gdzie jest to możliwe ze względu na szerokość pasa w jezdni. Jest to rozwiązanie sprawdzone i co najważniejsze, bezpieczne.
W lutym na posiedzeniu Zespołu ds. Polityki Rowerowej Miasta Bydgoszczy przyjęliśmy listę kolejnych ulic, na których w tym roku zostanie wprowadzony kontraruch. Tak szybkie działanie jest możliwe dzięki bardzo niskim kosztom umożliwiającym zmianę organizacji ruchu. Ulice, na których niedługo będziemy mogli jeździć pod prąd to:
- Paderewskiego (odc. Chodkiewicza – Mickiewicza),
- 20 stycznia 1920 r. (odc. Chodkiewicza – Mickiewicza),
- Reja,
- Asnyka,
- Pomorska (odc. Dworcowa – Zduny),
- Graniczna (odc. Śląska – Grunwaldzka),
- Podgórna,
- Komuny Paryskiej (odc. Wiosna Ludów – Boya-Źeleńskiego 26),
- Przyjazna,
- Kurpińskiego,
- Sikorskiego i Rynek w Starym Fordonie,
- Łukasiewicza (odc. Kapuścika – Baczyńskiego),
- Czerwonego Krzyża (odc. Drobna – Księżycowa),
- Hechlińskiego,
- Traugutta.
Lista jest naprawdę długa, a to jeszcze nie koniec! Kilka ulic jest jeszcze poddana konsultacjom i to tylko jeden z kolejnych etapów naszych działań w kierunku jazdy „prąd”.
Mamy nadzieję, że taki sukces będziecie z nami świętować na przejeździe Bydgoskiej Masy Krytycznej. Zapraszamy tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca, 28 lutego br. o godz. 18:00 na Stary Rynek. Stamtąd wyruszymy ulicami naszego Miasta, by zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym. Na przejazdy BMK nie obowiązują zapisy, wystarczy wsiąść na (sprawny i dobrze oświetlony) rower i dołączyć. Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand