Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Bydgoska Masa Krytyczna

Gdzie?
Bydgoska Masa Krytyczna

Informacje od Organizatora:
31 stycznia Bydgoska Masa Krytyczna będzie obchodzić swoje urodziny, to już 16 lat odkąd bydgoscy rowerzyści spotykają się w każdy ostatni piątek miesiąca, by wspólnie przejechać ulicami miasta. O tym, co wydarzyło się i co udało się zrealizować od 2004 roku opowiemy podczas najbliższego przejazdu. 
Masa Krytyczna została zapoczątkowana w naszym mieście, aby walczyć o lepszą infrastrukturę rowerową, promować rower jako środek transportu, oraz zamanifestować naszą obecność w ruchu ulicznym. Fundamentalne działania, które podejmowała BMK przyczyniły się w znaczącym stopniu do rozwoju ruchu rowerowego w Bydgoszczy. Przez te 16 lat zmieniło się bardzo wiele, począwszy od lokalizacji startu przejazdu, po ludzi, którzy organizują, a także zabezpieczają ruch podczas rajdu. Dekadę temu ruch ten został sformalizowany poprzez założenie stowarzyszenia, które w tym roku również obchodzi okrągłe urodziny. Najważniejsze jednak, że Bydgoska Masa Krytyczna zachowała swój charakter społeczny, to wciąż przede wszystkim okazja do spotkania z ludźmi, którzy dzielą tę samą pasję – jazdę na rowerze. Na naszych przejazdach zapoczątkowane zostały znajomości, przyjaźnie.
Wszystkich serdecznie zapraszamy na nasze szesnaste urodziny. 31 stycznia, godz. 18:00, Stary Rynek. Urodziny to doskonała okazja do świętowania, ale także do wspomnień. Zdajemy sobie sprawę, że nieodłącznym elementem urodzin jest słodki poczęstunek, a zatem każdego uczestnika zapraszamy na tort urodzinowy!
Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand