Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Gdzie jest pszczoła, kiedy śpi?

Gdzie?
Gdzie jest pszczoła, kiedy śpi?

Gdzie jest pszczoła, kiedy śpi? Zapraszamy w niedzielę 24 listopada na warsztaty, podczas których znajdziemy odpowiedź na to trudne pytanie.
Spotkanie rozpocznie się w samo południe w pawilonie Akwarium Terrarium i potrwa godzinę. W sali dydaktycznej na piętrze w przystępnej formie wszyscy dowiedzą się, co w czasie jesieni i zimy dzieje się z owadami zapylającymi, jak wygląda wtedy pasieka i jakie nasze starania mogą pomóc zapylającym przetrwać mrozy i potem wczesną wiosną wspomóc ich przebudzenie. Nie zabraknie oczywiście ciekawostek. Nie lada atrakcją szczególnie dla dzieci będzie możliwość obejrzenia akcesoriów pszczelarskich i skosztowania produktów pszczelich takich jak pierzga, pyłek, propolis, miód. W tym samym czasie na dole pawilonu odbędą się zajęcia plastyczne, podczas których będzie można m.in. zrobić sobie własną pszczołę.
Warsztaty są darmowe, wystarczy kupić bilet do zoo.
Myślęcinek jest interesariuszem międzynarodowego projektu BeePathNet mającego na celu promocję pszczelarstwa i ochronę owadów zapylających. Na terenie myślęcińskiego Ogrodu Botanicznego ulokowane są pasieka i hotel dla dzikich zapylaczy, wyznaczone są tereny z łąkami, których park specjalnie nie kosi.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand