Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Retro show Dawnych Wspomnień Czar

Gdzie?
Retro show Dawnych Wspomnień Czar

DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR - to elektryzujące, kostiumowe widowisko muzyczne w stylu retro, złożone z polskich przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego, skrzące się żarliwym blaskiem srebrnego ekranu i artystycznej bohemy lat 20. i 30., dostarczające publiczności wielu pięknych wzruszeń i wybornej zabawy. To wszystko spięte jest wartką narracją z żartem, dobrym humorem, pozytywną energią i wysoką klasą artystyczną występujących na scenie muzyków.


Podczas magicznego retro show "Dawnych wspomnień czar” zespół Artes Ensemble uruchomi "muzyczny wehikuł czasu" i przeniesie publiczność do wspaniałych lat 20. i 30. ubiegłego wieku, wprost na spotkanie z największymi gwiazdami polskiego przedwojennego kina, rewii i kabaretu.


W PROGRAMIE koncertu retro show "Dawnych wspomnień czar" w wirtuozowskich interpretacjach artystów zespołu Artes Ensemble zabrzmią m.in.: słynny przebój "Sex appeal" wykonywany przez Eugeniusza Bodo, duet Lody Niemirzanki i Aleksandra Żabczyńskiego w „Nie kochać w taką noc” śpiewany w filmie „Ada! To nie wypada!”, niezapomniane przeboje Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” czy "Na pierwszy znak", szlagiery Zuli Pogorzelskiej „Ja się boję sama spać” i pierwszy w Polsce charleston "Zula"; przepiękne klasyczne tanga z repertuaru Mieczysława Fogga "Tango Milonga" czy hymn "Na cześć młodości wszyscy razem" z filmu "Sportowiec mimo woli" i in. 


WYKONAWCY:


Zespół solistów operowych i instrumentalistów Artes Ensemble: Anna Baran – mezzosopran, Małgorzata Janaszek - wiolonczela, prowadzenie koncertu, multimedialna scenografia, choreografia, Andrzej Janaszek - fortepian, reżyseria, aranżacje muzyczne utworów, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble.


Wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+), koncert z okazji dnia seniora.


______________________
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).        
______________________      
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl              
______________________      
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand