Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Bydgoska Orkiestra Improwizowana - koncert do "Misji na Marsa"

Gdzie?
Bydgoska Orkiestra Improwizowana - koncert do "Misji na Marsa"

Bydgoska Orkiestra Improwizowana to zespół formujący się przy okazji pojedynczych wydarzeń, składający się z lokalnych muzyków, niekiedy z gościnnym udziałem artystów z innych miast.
Tego wieczoru zagramy do filmu niemego, który w tym roku kończy 101 lat!
"Misja na Marsa" (Himmelskibet) opowiada historię wyprawy kilku śmiałków pojazdem Excelsior na Marsa. Inaczej niż w filmach późniejszych, planeta nie jest zamieszkiwana przez wrogich kosmitów, ale przyjaźnie nastawione ludzkie istoty. Mars przypomina tutaj wyidealizowaną rajską krainę, stylizowaną na antyczną Grecję. Panuje tu miłość, piękno, dobro i pokój. Marsjanie są symbolem tego wszystkiego, czego na Ziemi brakuje. Dzielni aeronauci wracają więc na Ziemię w towarzystwie pięknej Marsjanki, która ma zainicjować nowe, pełne harmonii i spokoju życie na naszej planecie. 
Reż.: Holger-Madsen
Wystąpili: G. Tolnæs, Z. Petersen, N. Neiiendam, A. Blütecher, L. Jacobson
Dania 1918, 81 min.
|Improwizacja zespołowa| to proces grupowego komponowania powstającego w wyniku współpracy równorzędnych wykonawców. Wszelkie decyzje twórcze mogą powstać w dowolnym momencie. Odpowiedzialność za powstającą kompozycję spoczywa na każdym z wykonawców, sieć powiązań rośnie w trakcie próby, co w rezultacie powoduje rozwój narracji muzycznej.
BOI ma na swoim koncie dwie instalacje słowno-muzyczne stworzone przy okazji bydgoskiego Tupot Poetycki, koncert w fordońskiej Starej Synagodze, oraz występ podczas 13th MÓZG Festival.
WSTĘP WOLNY.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand