Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wojewódzkie Warsztaty Piosenki

Gdzie?
Wojewódzkie Warsztaty Piosenki

Zapraszamy wszystkich młodych piosenkarzy do udziału w Wojewódzkich Warsztatach Piosenki. Zajęcia warsztatowe odbędą się w dniach 23 i 24 listopada w siedzibie KPCK w Bydgoszczy. Zapraszamy piosenkarzy w przedziale wiekowym 11 - 13 lat. Warsztaty piosenkarskie stanowić będą alternatywę dla zajęć wokalnych prowadzonych przez instytucje kultury i placówki wychowania pozaszkolnego w ramach zajęć stałych . Mają być również uzupełnieniem edukacyjnym polegającym na zapoznaniu młodych ludzi z elementami zasad muzyki, harmonii i kształcenia słuchu, czy też nazewnictwem stosowanym w muzyce. Chcemy tą formą edukacji pogłębić walory związane z emisją, kolorystyką głosu i impostacją.


Zajęcia warsztatowe będą prowadzić:


Andrzej Żółkoś – muzyk, instrumentalista sesyjny, pedagog, główny specjalista ds. muzyki w pięciu instytucjach kultury naszego regionu. Organizator wielu ekspedycji muzycznych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Na stałe współpracuje z muzykami Filharmonii Pomorskiej i Opery ”Nowa” w Bydgoszczy.


Roman Fieberg – muzyk, instrumentalista sesyjny, długoletni pedagog Zespołu Szkół Muzycznych, główny specjalista ds. muzyki KPCK w Bydgoszczy. Organizator kujawsko-pomorskich festiwali piosenki, juror wielu konkursów wokalnych i instrumentalnych.


Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przygotowanie dwóch piosenek w j. polskim do wybranych podkładów, dostarczenie lub przesłanie drogą internetową karty zgłoszenia oraz uiszczenie opłaty w wysokości 100 zł. do dnia 8 listopada br. Koszt akredytacji obejmuje tylko udział w zajęciach  warsztatowych. Przelewu należy dokonać na konto – Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy: Nr 68 1240 3493 1111 0000 4305 7874 z dopiskiem – warsztaty muzyczne. Uwaga: Posiadamy ograniczoną ilość miejsc.


PLANOWANA TEMATYKA I HARMONOGRAM ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH        


23.11.2019


    godz.11.00-    przyjazd uczestników warsztatów /siedziba KPCK/


    godz. 11.30 – spotkanie organizacyjne ( Salon Hoffman KPCK)


    godz. 12.00 – 14.30 – zajęcia warsztatowe cz.1: prowadzenie Roman Fieberg  –  wprowadzenie w nazewnictwo muzyczne, omówienie pojęć muzycznych zawartych w skrypcie wokalisty „Vademecum Muzyki” wydanym przez KPCK w Bydgoszczy , ćwiczenia dykcyjne  na przygotowanych tekstach.


    godz. 14.30 – 16.00- przerwa obiadowa ( wyżywienie we własnym zakresie uczestnika)


    godz. 16.00 – 19.00, zajęcia warsztatowe cz.2, prowadzenie Andrzej Żółkoś –  zajęcia na rozśpiewanie całej grupy, w tym ćwiczenia oddechowe,  zbiór ćwiczeń na poprawę intonacji, emisja głosu z odległościami interwałowymi, kształcenie słuchu z uwzględnieniem właściwej dykcji i intonacji.


    godz. 19.00 – 20.00- podsumowanie pierwszego dnia warsztatów.


 24.11.2019


    godz.11.00- przyjazd uczestników  /siedziba KPCK/


    godz. 11.30 – 14.00- zajęcia alternatywne dla całej warsztatowej grupy, prowadzenie Roman Fieberg i Andrzej Żółkoś, powtórzenie zagadnień z dnia poprzedniego i rozśpiewanie grupy, wykonywanie utworów przygotowanych przez uczestników,  interpretacja i sposoby wprowadzania dynamiki w głosie,  impostacja jako element interpretacji, wyraz artystyczny.


    godz. 14.30 – 15.30- przerwa obiadowagodz. 16.00 – koncert galowy z udziałem uczestników warsztatów,


    godz. 18.00 –  podsumowanie i zakończenie warsztatów .
Uwaga, tematyka zajęć może ulec modyfikacji ze względu na poziom wykonawczy uczestników warsztatów. Szczegółowe Informacje: Roman  Fieberg – koordynator warsztatów, tel. 52 585 15 01, kom. 604 190 109, roman.fieberg@kpck.pl


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand