Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wolność przez pryzmat - wystawa fotograficzna w Wieży Ciśnień

Gdzie?
Wolność przez pryzmat - wystawa fotograficzna w Wieży Ciśnień

W ramach Bydgoskiego Roku Wolności zapraszamy na wernisaż projektu performatywno-fotograficznego pn. ”Wolność przez pryzmat – tworzyMY kulturę”. Na wystawie prezentowane będą prace powstałe podczas ostatnich trzech miesięcy plenerów artystycznych – ich hasłem przewodnim było poszukiwanie różnych aspektów wolności człowieka.
Projektu „Wolność przez pryzmat - tworzyMY kulturę" to interdyscyplinarny projekt artystyczny, który łączy w sobie performance, teatr oraz sztukę filmową i fotografię. Jego głównym celem jest pokazanie różnych aspektów wolności człowieka, związanych z nią dylematów i odpowiedzialności.
Uczestnicy mieli okazję do pracy w klimatycznych wnętrzach bydgoskich budynków – ostatnio w hali produkcyjnej Fabryki Obrabiarek do Drewna – tam artyści skupili się na uchwyceniu wolności przez pryzmat wpływu technologii na ludzkie życie i relacje międzyludzkie
W projekcie wzięli udział bydgoscy miłośnicy fotografii, którzy doskonalili się pod okiem Adama Juszkiewicza, znanego szerzej jako Fotograf Bydgoski.
W niedzielę, 10 listopada odbędzie się finał projektu – w Wieży Ciśnień odbędzie się wernisaż wystawy ”Wolność przez pryzmat – tworzymy kulturę” – na wystawie zobaczyć będzie można zobaczyć zdjęcia z plenerów i performance na żywo.
Wstęp wolny.  Wernisaż odbędzie się o godz. 18.00
Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand