Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Spotkanie z Tomaszem Wiśniewskim i Joanną Grochocką

Spotkanie z Tomaszem Wiśniewskim i Joanną Grochocką

Spotkanie poświęcone nowej książce Tomasza Wiśniewskiego „Historie nie do końca zmyślone" z ilustracjami Joanny Grochockiej. Z twórcami porozmawia zastępczyni redaktor naczelnej kwartalnika „Przekrój” Ewa Pawlik.
„Historie nie do końca zmyślone"  to zbiór biografii Polek i Polaków lepiej lub gorzej znanych historykom. Tomasz Wiśniewski przepisał ich żywoty na nowo, bez przesadnej dbałości o tak zwaną prawdę obiektywną, ale z naciskiem na esencję, fatum, znaczące chrząknięcia losu i działanie sił krnąbrnych. Czas w książce Wiśniewskiego płynie w kilku kierunkach, sny i marzenia skraplają się w rzeczywistość. To, co zmyślone, okazuje się tak zmyślne, że aż czytelnik zaczyna się zastanawiać, czy aby na następnej stronicy nie napotka własnej biografii wraz z wydobytym na wierzch jej niesamowitym sensem…
Marek Raczkowski już przeczytał książkę i powiedział, że jest świetna. Postaramy się ustalić, czy jest tak faktycznie, czy może sobie to zmyślił.
„Historie nie do końca zmyślone" to pierwsza książka wydana przez Fundację PRZEKRÓJ.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand