Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka u źródeł - KROKE - nasza muzyka filmowa i teatralna

Gdzie?
Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka u źródeł - KROKE - nasza muzyka filmowa i teatralna

To już 11 raz w listopadowe wieczory w urokliwych wnętrzach Muzeum Wodociągów odbędzie się Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł”.  Jak zwykle będzie muzycznie i klimatycznie. W tym roku kilka razy będzie przewijać się wątek filmowy – muzycy Barock Quartet podłożą ścieżkę dźwiękową do filmu Charliego Chaplina pt. „Dzisiejsze czasy”, Kroke zaprezentuje swoją muzykę filmową i teatralną, a podczas koncertu familijnego jazzowy kwartet Szymona Łukowskiego bawić będzie publiczność znanymi utworami z filmów i bajek dla dzieci. Ponadto wystąpi cała plejada wirtuozów: trio wiolonczelowe z Łotwy Melo-M, które świetnie łączy muzykę klasyczną z rozrywkową, znakomity polski skrzypek Mariusz Patyra – pierwszy Polak, który wygrał  „Premio Nicolo Paganini” w Genui  - jeden z najbardziej znanych konkursów skrzypcowych na świecie - oraz Michał Zaborski, altowiolista na co dzień koncertujący w Atom String Quartet.


Bilety można kupić na stronie www.muzykauzrodel.com , na portalach www.goout.net i www.ticketmaster.com oraz we wszystkich sklepach Media Markt.


Kroke w składzie:
Tomasz Kukurba - altówka
Jerzy Bawoł - akordeon
Tomasz Lato - kontrabas
20 września 2019 r. ukaże się nowa płyta zespołu KROKE „Rejwach”. Album zawiera utwory skomponowane na potrzeby spektaklu teatralnego, będącego sceniczną interpretacją książki Mikołaja Grynberga o tym samym tytule. Premiera przedstawienia w reżyserii Andrzeja Krakowskiego odbyła się w październiku 2018 roku w Teatrze Żydowskim w Warszawie.
Podczas festiwalowego koncertu muzycy zagrają nowy program – „KROKE - muzyka filmowa i teatralna”, w skład którego wejdzie muzyka ze wspomnianego spektaklu oraz z filmów: „El anonimo caronte” reż.Toni Bestard, „Inland Empire” reż.David Lynch, "Wszystko płynie” reż. Edyta Turczanik, „Kabaret Śmierci” reż. Andrzej Celiński.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand