Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka u źródeł - Melo-M

Gdzie?
Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka u źródeł - Melo-M

To już 11 raz w listopadowe wieczory w urokliwych wnętrzach Muzeum Wodociągów odbędzie się Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł”.  Jak zwykle będzie muzycznie i klimatycznie. W tym roku kilka razy będzie przewijać się wątek filmowy – muzycy Barock Quartet podłożą ścieżkę dźwiękową do filmu Charliego Chaplina pt. „Dzisiejsze czasy”, Kroke zaprezentuje swoją muzykę filmową i teatralną, a podczas koncertu familijnego jazzowy kwartet Szymona Łukowskiego bawić będzie publiczność znanymi utworami z filmów i bajek dla dzieci. Ponadto wystąpi cała plejada wirtuozów: trio wiolonczelowe z Łotwy Melo-M, które świetnie łączy muzykę klasyczną z rozrywkową, znakomity polski skrzypek Mariusz Patyra – pierwszy Polak, który wygrał  „Premio Nicolo Paganini” w Genui  - jeden z najbardziej znanych konkursów skrzypcowych na świecie - oraz Michał Zaborski, altowiolista na co dzień koncertujący w Atom String Quartet.


Bilety można kupić na stronie www.muzykauzrodel.com , na portalach www.goout.net i www.ticketmaster.com oraz we wszystkich sklepach Media Markt.


Trio wiolonczelowe Melo-M (Łotwa) w składzie:
Kārlis Auzāns – wiolonczela
Miķelis Dobičins – wiolonczela
Jānis Pauls – wiolonczela
Melo – M to trio wiolonczelowe założone w 2005 rok przez 3 utalentowanych muzyków z Łotwy: Kārlis Auzāns, Miķelis Dobičins i Jānis Pauls. Podczas swoich koncertów zespół demonstruje różnorodne możliwości brzmieniowe wiolonczeli – chętnie podejmują się interpretacji kompozycji rockowych, world music, heavy metalu i muzyki pop oraz utworów klasycznych i współczesnych. Współpracowali z wieloma światowej sławy artystami, koncertowali zdobywając uznanie w wielu krajach. W 2010 roku, konkurując z 73 innymi zespołami, Melo-M uzyskał 3 nagrodę na Terem Crossover Competition /St. Petersburg. Podczas koncertów ich wyjątkowe interpretacje nabierają nowych barw i nie bez znaczenia jest niezrównany urok samych wiolonczelistów.
Występy Melo-M wyróżnia umiejętność łączenia muzyki klasycznej z rockową energią i tworzenie wyjątkowego show na scenie.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand