Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncert-widowisko: Romantyczna dusza

Gdzie?
Koncert-widowisko: Romantyczna dusza

Z okazji Roku Stanisława Moniuszki zapraszamy na wydarzenia zorganizowane przez Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina. Z pewnością będzie to prawdziwa uczta dla melomanów, nie tylko bydgoskich. Przez dwa dni w Bydgoszczy, młodzi muzycy świętować będą Rok Stanisława Moniuszki śpiewając, grając i recytując najpiękniejsze i najbardziej znane dzieła tego Kompozytora.  Celem zadania jest popularyzacja twórczości Stanisława Moniuszki w połączeniu z integracją pokoleń i uczczeniem 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora „znanego-nieznanego” w kontekście historycznym XIX wieku.
Koncert-widowisko „Romantyczna dusza” ukazujący twórczość i sylwetkę Stanisława Moniuszko w Filharmonii Pomorskiej w dniu 28 października.
Koncert odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i otrzyma szczególną oprawę artystyczną. Podczas spektaklu muzycznego – widowiska młodzi polscy muzycy zaprezentują dzieła Stanisława Moniuszki: fragmenty „Widma”, czyli sceny liryczne na głosy solo, chór mieszany i orkiestrę, napisane przez Stanisława Moniuszkę przed 1859 rokiem (dokładna data powstania nieznana). Następnie muzycy wykonają Uwerturę „Bajka. Opowieść zimową” – dynamiczna narracja muzyczna, barwna instrumentacja, liczne kontrasty wyrazowe i – przede wszystkim – piękne, melodyjne tematy pozwolą odczuć słuchaczom bajeczną treść. Podczas koncertu w Filharmonii Pomorskiej wypromowany zostanie także nowo-skomponowany, specjalnie na tą okazję utwór, wyróżniający się nowoczesnymi środkami kompozytorskimi.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand