Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Black & White - Malarstwo Andrzeja Leśnika / Wernisaż wystawy

Gdzie?
Black & White - Malarstwo Andrzeja Leśnika / Wernisaż wystawy

Wystawa w Galerii Wspólnej to prezentacja abstrakcyjnego malarstwa poznańskiego artysty, który od wielu lat posługuje się charakterystycznym kanonem kompozycyjnym – tworzy go pięć pasów prawie jednakowych zygzaków, wpisanych w kwadrat. Tym razem malarz ograniczył swe ascetyczne malarstwo także w zakresie koloru, prezentując serię obrazów niemal całkowicie czarnych oraz białych. Część tych prac przygotowana została specjalnie do tej konkretnej ekspozycji.
Andrzej Leśnik
Urodził się w 1959 w Głuszycy na Dolnym Śląsku. W latach 1974  -1979 uczył się w PLSP w Poznaniu, w latach 1979 - 1984  odbył studia na wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w PWSSP w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. W1984 uzyskał dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka. Od 1984 roku pracuje na macierzystej uczelni. obecnie jako prof. zwyczajny prowadzi zajęcia w I Pracowni Malarstwa na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa. Organizator, prowadzący wielu plenerów studenckich jak i dla uczniów liceów  plastycznych, wielokrotnie Ogólnopolskiego  Pleneru Rysunkowo-Malarskiego  im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych organizowanych przez Liceum plastyczne w Kole, obecnie w Kościelcu.  Członek i przewodniczący wielu konkursów plastycznych dla uczniów Liceów Plastycznych , między innymi Figura Ciała w Poznaniu, Ogólnopolski Plener Rysunkowo Malarski Liceum Plastycznego w Kościelcu, kurator tychże wystaw pokonkursowych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, mieszka i pracuje na Wildzie w Poznaniu.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand