Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Artyści w Bohemie: Robert Więckiewicz

Artyści w Bohemie: Robert Więckiewicz

Robert Więckiewicz – jeden z najbardziej wszechstronnych aktorów polskiego kina – będzie gościem listopadowego spotkania „ Artyści w Bohemie”. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek.
Lech Wałęsa, pan Twardowski, skruszony gangster, którego zeznania mają obciążyć liderów pruszkowskiej mafii, pisarz-alkoholik walczący z nałogiem, drobny złodziejaszek, który w czasie II wojny światowej ukrywał przed okupantem Żydów w lwowskich kanałach czy wiejski proboszcz zmagający się z ludzkimi słabościami – to tylko niektóre z kreacji Roberta Więckiewicza.
Jego nazwisko można zobaczyć na afiszach najważniejszych rodzimych produkcji ostatnich lat jak m.in. „W Ciemności, „Kler” czy „Pod Mocnym Aniołem” i „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Oglądać go można też w głośnych produkcjach serialowych ”Ślepnąc od świateł”, „Odwróceni” czy „1983”. Pojawił się też na ekranie u boku samego Jima Carreya w „True Crimes” i Billa Pulmana w „Ukrytej grze” (na ekranach od listopada).
Jego grę docenili najważniejsi reżyserzy filmowi i teatralni jak Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Juliusz Machulski czy Wojtek Smarzowski.
Sam Robert Więckiewicz mówi, że chciałby zestarzeć się z zawodem aktora. – Nie interesuje mnie tylko odtwarzanie jakiejś postaci. Interesuje mnie moment kreacji, kiedy mam poczucie, że coś stwarzam. To nie filmy pozostają w głowie, tylko emocje, które zostały uruchomione podczas pracy nad rolą. Kiedy chcę się skonfrontować z postacią, często muszę dokopać się do emocji, których na co dzień nie używam – mówił w jednym z wywiadów o pracy nad kolejnymi rolami.
Warto posłuchać jak opowiada o przygotowaniach do filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, kiedy to tygodniami przyglądał się wystąpieniom byłego prezydenta, słuchał jak mówi, gestykuluje, jak stawia akcenty. I choć sam film Andrzeja Wajdy podzielił publiczność, widzowie i krytycy zgodnie przyznają, że rola Więckiewicza należy do wybitnych.
Aktor bierze też udział w nowej produkcji uznanego bydgoskiego twórcy Marcina Sautera. Pierwszy klaps na planie filmu fabularnego “Miasto” padł 19 września. To film, w którym Bydgoszcz zagra pierwsze skrzypce – nie dość, że film w całości kręcony jest w naszym mieście i jego okolicach, to dodatkowo Bydgoszcz jest wręcz „drugoplanowym” bohaterem opowieści, która łączy w sobie wątki obyczajowe z kryminałem w stylu noir.
Z Robertem Więckiewiczem będzie można spotkać się w niedzielę 17 listopada w restauracji Weranda hotelu Bohema o godz. 17. Spotkanie z cyklu Artyści w Bohemie poprowadzi uznany krytyk filmowy Tomasz Raczek.
Bilety w cenie 180 zł/os. obejmują wstęp na spotkanie i czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand