Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Uroczyste odsłonięcie nowego obrazu MOB

Gdzie?
Uroczyste odsłonięcie nowego obrazu MOB

Obraz Leona Wyczółkowskiego "Las" z ok. 1905 r. zakupiono z kolekcji prywatnej do zbiorów w bydgoskim Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego. Obiekt nie był dotąd ujawniany i eksponowany publicznie. Możliwość zakupu stworzyła więc okazję do uzupełnienia kolekcji artysty o unikatowe dzieło stanowiące projekt dekoracji (do tej pory w zbiorach bydgoskich nie było takiej pracy artysty) oraz reprezentujące wczesną twórczość z okresu krakowskiego (pejzaże tatrzańskie). Zakup pozwolił uzupełnić liczącą obecnie 731 obiektów kolekcję o ważny aspekt twórczości Wyczółkowskiego.
Możliwość pozyskania obrazu "Las", w kontekście strategii kolekcjonerskiej Muzeum, stanowi wyjątkową okazję do uzupełnienia zbiorów o dzieło reprezentujące szczególną dla artysty tematykę podejmowaną w okresie krakowskim. Pojawienie się tego dzieła na rynku antykwarycznym, dotąd nieznanego (był przez wiele lat w zbiorach prywatnych), oraz możliwość uzyskania dofinansowania ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stworzyło szansę na nabycie obiektu ważnego dla zachowania ciągłości kolekcji. To wielka okazja do zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców nieznanej pracy z dużego cyklu projektów dekoracyjnych artysty.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand