Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Recital fortepianowy: PianoHooligan | [sound]Spectrum

Recital fortepianowy: PianoHooligan | [sound]Spectrum

Recital fortepianowy Piotra Orzechowskiego - Pianohooligan, który już 16 października wykona utwory ze swojej najnowszej płyty "24 Preludes & Improvisations". Koncert odbywa sie w ramach projektu [sound]Spectrum International New Music Symposium.
Preludes & Improvisations to trzeci projekt solowy pianisty i kompozytora Piotra Orzechowskiego, który po rewolucyjnym krążku pt. Experiment: Penderecki (2012), będącym próbą znalezienia rdzenia stylu tego wybitnego polskiego kompozytora, a także drugim, ponadgatunkowym, eksplorującym muzykę ludową albumie pt. 15 Studies for the Oberek (2014), powraca z nową propozycją wielowymiarowego dzieła, na które składa się cykl 24 preludiów i odpowiadających im improwizacji. Swoją formą nawiązując do 24 preludiów i fug Jana Sebastiana Bacha, Orzechowski omawia najważniejsze dla muzyki pojęcia jak konstrukcja, reguła czy kreacja, definiując je na nowo poprzez własną koncepcję improwizacji. Proces ten objawia się w kontrastowym zestawieniu dźwiękowych brył i wolnych improwizacji – utworów skomponowanych i tych stworzonych spontanicznie.
WSTĘP WOLNY
Darmowe wejściówki za pośrednictwem formularza: http://bit.ly/soundorzechowski
...............................................
Piotr Orzechowski znany jest także jako „Pianohooligan” – takim właśnie przydomkiem określa się ten niezwykle utalentowany i bezkompromisowy jazzman. Mimo młodego wieku jest już laureatem wielu prestiżowych konkursów (m.in. Montreux Jazz Piano Competition 2011, Jazz Hoeilaart, Jazz Nad Odrą, Krokus Jazz). Współpracował także z takimi gwiazdami, jak Phillip Glass, Carlos Zingaro, Randy Brecker czy Władysław „Adzik” Sendecki. Artysta studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie, jest absolwentem Berklee College of Music w Walencji. Wielokrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zdobył także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa.
............................................
[sound]Spectrum to sympozjum poświęcone szeroko pojętej muzyce współczesnej, na którym wybitni artyści zaprezentują swoją twórczość w formie koncertów, wykładów, recitali, instalacji oraz spotkań z publicznością. Impreza ma na celu ukazanie szerokiego spektrum muzyki nowej, dlatego każdy dzień prezentować będzie inny wymiar muzyczny i estetykę.
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu RID Regionalna Inicjatywa Doskonałości, prowadzonego przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand