Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Instalacja multimedialna Contraction Point | [sound]Spectrum

Instalacja multimedialna Contraction Point | [sound]Spectrum

Pokazy instalacji multimedialnej Kosmasa Giannoutakisa CONTRACTION POINT  w ramach [sound]Spectrum - nternational New Music Symposium.
CONTRACTION POINT Komasa Giannotakisa -  elektroakustyczna gra-przedstawienie na instrumentalistę i komputerowy system muzyczny. Jest ona prezentowana jako interaktywna instalacja, w której skład wchodzi fortepian i 12 mikrofonów ustawionych na kształt koła. Dzięki takiemu ustawieniu tworzy się sieć opóźnień odbioru, która rozprasza w przestrzeni, czasie i częstotliwości każdy nagrany dźwięk. tworząc nieprzewidywalne i niepowtarzalne złożone faktury dźwiękowe.
Pokazy odbędą się:
17.X.2019, godz. 18:00
18.X.2019, godz. 12:00, 17:00
18 października o godz. 12.00 odbędzie się także wykład Kosmasa Giannoutakisa Exploring emergent music from self-organizing systems.
WSTĘP WOLNY
Kosmas Giannoutakis (* 1985 w Salonikach, Grecja) studiował kompozycję i grę na fortepianie i perkusji, oraz muzykę komputerową w Grecji, Niemczech i Austrii. Jego działalność artystyczna koncentruje się na muzyce powstającej w wyniku systemów samo-organizujących. Należą do nich sprawczości kompozycyjne, performatywne i algorytmiczne, które są zorganizowane w niehierarchiczne, zdecentralizowane sieci i wymieniają informacje w wielu skalach czasowych za pośrednictwem medium dźwiękowego. Jego prace były prezentowane i nagradzane na różnych międzynarodowych festiwalach i konferencjach, takich jak inSonic w ZKM Karlsruhe, konferencja ALIFE 2018 w Tokio, seria koncertów Junge SIGNALE w Graz, Soundislands Festival w Singapurze, Toronto International Electroacoustic Symposium, New York City Electroacoustic Music Festiwal, Gaudeamus Muziekweek 2015 i ICMC 2016 w Utrechcie, REAL / UNREAL BEAST FEaST 2016 w Birmingham, klingt gut! 2016 w Hamburgu,13th Athens Digital Arts Festival, Sonic Realities 2018 w Aberdeen, Workshop-in-Exposition – Thresholds of the Algorithmic w Bergen, xCoAx 2017 w Lizbonie, “The Digital Body” International Exhibition w Bukareszcie.
............................................
[sound]Spectrum to sympozjum poświęcone szeroko pojętej muzyce współczesnej, na którym wybitni artyści zaprezentują swoją twórczość w formie koncertów, wykładów, recitali, instalacji oraz spotkań z publicznością. Impreza ma na celu ukazanie szerokiego spektrum muzyki nowej, dlatego każdy dzień prezentować będzie inny wymiar muzyczny i estetykę.
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu RID Regionalna Inicjatywa Doskonałości, prowadzonego przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand