Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Bydgoscy inżynierowie i technicy na zdjęciach - otwarcie wystawy

Gdzie?
Bydgoscy inżynierowie i technicy na zdjęciach - otwarcie wystawy

Bez nich nie byłoby dziś w Bydgoszczy wielu obiektów kultury czy użytku publicznego, które stały się już wizytówką miasta. Bez nich nasze uczelnie nie miałyby w ofercie tylu technicznych kierunków. O tym, co zawdzięczamy inżynierom, opowie wystawa pt. „Inżynierowie i Technicy w ostatnim 100-leciu Bydgoszczy”, której otwarcie zaplanowano na poniedziałek, 7 października na Moście Staromiejskim.
To kolejna, szósta już wystawa plenerowa zorganizowana w ramach Bydgoskiego Roku Wolności. Wcześniej na Moście Staromiejskim i na Starym Rynku oglądać można było m. in. dokonania bydgoskich sportowców, historie Kryzysu Bydgoskiego z 1981 roku, dzieje Starego Rynku, a także realizacje inwestycji dzięki unijnym pieniądzom, czy najważniejsze wydarzenia w dziejach Bydgoszczy w czasie II wojny światowej.
Teraz czas na kolejną ekspozycję – od poniedziałku, 7 października oglądać będzie można „Inżynierów i Techników w ostatnim 100-leciu Bydgoszczy”. Plansze z fotografiami staną na Moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Na wystawie przedstawiamy organizacje wchodzące w skład Bydgoskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz ściśle z nimi współpracujące jak Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa  czy Związek Mostowców RP. 
Bydgoscy technicy i inżynierowie odegrali znaczącą rolę w budowaniu potencjału edukacyjnego miasta. To z ich inicjatywy powstawały w Bydgoszczy nowe kierunki techniczne, które przygotowywały do pracy kolejne pokolenia specjalistów, działających później w obszarze drogownictwa, kolejnictwa, zieleni miejskiej, geodezji czy budownictwa. Owocem tych działań są wyjątkowe wizytówki miasta, które zdążyły się już na trwałe wpisać w jego krajobraz. Nie cieszylibyśmy się dzisiaj Filharmonią Pomorską, Operą Nova czy Trasą Uniwersytecką, gdyby nieoceniony wkład pracy bydgoskich techników i inżynierów, którzy od samego początku uczestniczyli w planowaniu, projektowaniu i realizowaniu tych inwestycji. To w ich głowach powstawały pomysły, z których nadal wszyscy, choć często nieświadomie, korzystamy. Dzięki tej wystawie, będziemy mieli okazję lepiej poznać to szczególne środowisko, które każdego dnia pracuje na to, byśmy mogli być dumni z tego jak wygląda i funkcjonuje nasze miasto.
Otwarcie wystawy zaplanowano 7 października o godz. 12.00. Będzie można ją oglądać do końca października. 


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand