Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Materia i gest - wernisaż

Gdzie?
Materia i gest - wernisaż

Swoje prace zaprezentują artyści związani z bydgoskim Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym – Sara Gackowska i Piotr Tołoczko.
Piotr Tołoczko pokaże swoje grafiki, a Sara Gackowska – biżuterię. Artystka ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w Pracowni Biżuterii i Form Użytkowych. Studiowała Biżuterię w Saimaa University of Applied Sciences w Finlandii oraz zdobyła licencjat w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. W centrum zainteresowań Gackowskiej jest kamień, jak mówi: szczególnie eksperymentalny sposób pracy z tym nieprzewidywalnym materiałem. To niewyjaśnione i nieprzewidywalne fascynuje mnie najbardziej i opisuje naturę kamienia najlepiej, jako niewyczerpalne źródło”.
Z kolei Piotr Tołoczko ukończył studia na kierunku Grafika w pracowni prof. Bogumiły Pręgowskiej oraz studia na kierunku Rzeźba u prof. Macieja Szańkowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. W 2011 roku uzyskał stopień naukowy Doktora Sztuk Plastycznych. Od 2010 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, w Zakładzie Sztuk Wizualnych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Prowadzi Galerię Innowacji promującą sztukę i technologie. W swojej pracy poszukuje intermedialnego działania gestu w sztuce. Brał udział w kilku wystawach indywidualnych, zbiorowych i kilku konkursach graficznych. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, rzeźbą oraz instalacją.
Wstęp wolny.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand