Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Z cyklu Piękna nasza Polska cała: TATARZY POLSCY

Gdzie?
Z cyklu Piękna nasza Polska cała: TATARZY POLSCY

Z cyklu „Piękna nasza Polska cała”: TATARZY POLSCY
Mozaika różnorodnych zwyczajów i kultywowanych tradycji, stanowi o kolorycie naszego kraju. Stanowi nasze wielkie dziedzictwo kulturowe.
W cyklu „Piękna nasza Polska cała” prezentujemy mało znane zjawiska kulturowe, tradycje ludowe, mniejszości etniczne i etnograficzne. Po wszechstronnej prezentacji Łemków – etnicznej grupy górali karpackich, w kolejnej odsłonie cyklu zaprezentujemy Tatarów Polskich.
Unikalna społeczność Tatarów Polskich stanowi integralną cześć naszego społeczeństwa od ok 500. lat. Piękna nasza Polska cała – piękna także innymi od naszych narodowych elementami tradycji, kultury, które w ciągu kilkuset lat pobytu Tatrów w Polsce nie zaginęły, nie uległy asymilacji tworząc swego rodzaju dziedzictwo – dziedzictwo także polskie warte bliższego upowszechnienia i poznania.
8 października 2019 o godz. 18.00, w Salonie Hoffman KPCK, odbędzie się otwarcie wystawy przygotowanej przez Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej. Wystawa prezentuje historię Tatarów i ich wkład w obronę i budowę niepodległej Polski. Pokażemy również fotografie z „Tatarskiego szlaku” autorstwa Wojciecha Woźniaka. Odbędzie się również wykład połączony z prezentacją na temat historii i kultury tatarskiej, a także tatarskiej kuchni i jej specyfiki. Wstęp wolny.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand