Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Jedynka - 400 lat

Jedynka - 400 lat

Rok szkolny 2019/2020 w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy to czas szczególny. Szkoła, która historycznie nawiązuje do tradycji kolegium jezuickiego świętować będzie 400-lecie istnienia.
Bydgoska „Jedynka” to placówka, która na trwałe wpisała się w krajobraz naszego miasta, stając się rozpoznawalną marką na bydgoskim rynku edukacyjnym. Jest „Szkołą wielu pokoleń”, której absolwenci pełnili i pełnią ważne role w życiu miasta, regionu i państwa.  Szkoła wielokrotnie nagradzana, zajmuje wysokie lokaty w ogólnopolskich rankingach osiągnięć edukacyjnych. I LO uczestniczy w życiu społeczności lokalnej, podejmując różnorodne przedsięwzięcia edukacyjne i wychowawcze.
Główne obchody 400-lecia odbędą się 25 października 2019 roku. Tego dnia „Jedynka” otworzy swoje drzwi dla absolwentów, przyjaciół, sympatyków oraz mieszkańców miasta. Ten wyjątkowy dzień rozpocznie się od mszy św. w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła na Placu Wolności.
Plan uroczystości:
•    9:30 - msza Święta w kościele
•    11:00 - uroczyste rozpoczęcie obchodów 400-lecia nastąpi w auli szkoły o godzinie
•    11:30 - zapraszamy na spotkania „Absolwentów po latach”, okraszone różnymi atrakcjami przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli
•    14:00 - jubileuszowy dąb zasadzony na dziedzińcu szkoły otrzyma imię „Cyprian”, a przy nim zostanie umieszczona "kapsuła czasu"
•    14:15-15:00 - barwny korowód „jedynkowiczów” przemaszeruje z Placu Wolności na Stary Rynek. Uczestników jubileuszu ulicami miasta wozić będzie zabytkowy tramwaj, pełen różnorakich atrakcji
•    19:00 - koncert i Bal Jubileuszowy w Operze Nova. Nad przebiegiem obchodów czuwać będą: nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz „Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy Jedynka-Bydgoszcz”.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand