Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Bydgoszcz THE WALL Show. Droga do wolności

Bydgoszcz THE WALL Show. Droga do wolności

Już niedługo, bo 4-go i 5-go października będziecie mieli okazję ponownie zobaczyć The Echoes Project w akcji. Zagra The Wall z towarzyszeniem chóru dziecięcego "Mezza Voce" (z Pałacu Młodzieży), a w tle widowiska po raz pierwszy w Bydgoszczy zaprezentowany zostanie film Jarka Kuropatwińskiego.
Wydarzenie to wpisuje się w obchody 30 rocznicy zburzenia Muru Berlińskiego i 29 rocznicy zjednoczenia Niemiec. Wszystko zaczęło się jednak w Polsce. Wspólne były też losy społeczeństw bloku wschodniego, co w poważny, ale czasami także zabawny sposób, staramy się pokazać w prezentowanym w tle widowiska filmie. Bydgoszcz The Wall Show miało swoją premierę w Bydgoszczy w 2014 r. i od tego czasu prezentowane było w wielu miastach w Polsce. W 2017 r. po raz pierwszy w tle widowiska prezentowana jest nowa wersja filmu, ukazująca losy Polishpinka. Współorganizatorami wydarzenia są Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku Cornelia Pieper, Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Ars boni et aequi. Sponsorami są m.in. Miasto Bydgoszcz, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bierbaum Polska, PPE Construction i Pol-Elektra.
Zespół THE ECHOES PROJECT wykonuje THE WALL z dbałością o każdy szczegół. Dotyczy to zarówno warstwy dźwiękowej jak i brzmieniowej. Gitarzyści zespołu grają na Fenderach, których specyfikacja jest maksymalnie zbliżona do Fenderów używanych przez Davida Gilmoura w okresie THE WALL. Korzystają oni także z charakterystycznych dla gilmourowego brzmienia analogowych efektów (jak np. big muff czy electric mistress). To wszystko w połączeniu z bezbłędnym hammondowym brzmieniem klawiszy powoduje, że każdy fan zespołu Pink Floyd rozpozna w tej muzyce dźwięki i brzmienie tej legendarnej płyty.
Uwaga! Bilety na Bydgoszcz The Wall Show Droga do wolności na 5.10.2019 są już dostępne.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand