Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

ESA: Portret artysty wernisaż wenezuelskiego malarza José Casanowy

Gdzie?
ESA: Portret artysty wernisaż wenezuelskiego malarza José Casanowy

Jose Casanova - artysta plastyk, fotograf, scenograf, z wykształcenia architekt wnętrz. Wenezuelczyk, przyjechał do Polski w 1975 roku. Studiował rok na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Teorii Literatury, Kina i Teatru. W 1977roku rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, które ukończył w roku 1982 na Wydziale Architektury Wnętrz. Następnie odbył dwuletni staż w Studium Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po przyjeździe do Paryża (gdzie zamieszkuje do chwili obecnej) w 1984 roku kontynuował studia w Conservatoire Libre de Cinema Français i w Ecole Supérieure d’Arts Décoratifs. Dużą część jego twórczości stanowi malarstwo i fotografia. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych we Francji i poza jej granicami (m.in. Wenezuela, Meksyk, Tunezja, Belgia, Niemcy, Afryka Południowa). Indywidualnie wystawiał w Europie i Ameryce Łacińskiej. Od kilku lat poza malarstwem zajmuje się fotografią i komputerowym projektowaniem graficznym.
Dyrektor artystyczny ESA - prof. dr Barbara Marcinkowska, koordynator i tłumacz Barbara Kozber, organizator Fundacja „Kalejdoskop Kultury”, współorganizatorzy: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego
Wstęp Wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand