Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Michał Kubiak - medale - otwarcie wystawy

Gdzie?
Michał Kubiak - medale - otwarcie wystawy

Otwarcie wystawy medali Michała Kubiaka. Wprowadzenie: Irena Borowczak. Wystawa została przygotowana przy współpracy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. 
Michał Kubiak (ur. 9.01.1946 r. w Bydgoszczy, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu) to dla wielu bydgoszczan przede wszystkim rzeźbiarz – twórca m.in. Drzwi Błogosławieństw w bazylice św. Wincentego á Paulo, Drzwi Jubileuszowych w katedrze bydgoskiej, Ławeczki Mariana Rejewskiego oraz rzeźb Wędrowiec i Flisak. Mniej znana jest natomiast jego twórczość medalierska. Pretekstem do zapoznania się z nią jest wystawa przygotowana w Bibliotece UKW. Tematem prezentowanych medali tego artysty są zabytkowe budowle grodu nad Brdą, portrety znanych Polaków – zarówno żyjących, jak i tych, którzy przeszli już do historii – a także wizerunki ludzi związanych z Bydgoszczą i regionem. Odrębną kategorię wśród prac stanowią medale upamiętniające instytucje, zakłady i stowarzyszenia, a także różne wydarzenia rocznicowe. Choć twórczość Michała Kubiaka była wielokrotnie prezentowana, m.in. na ekspozycjach przygotowywanych przez Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, które posiada reprezentatywną kolekcję jego medali, obecna wystawa stanowi pierwszą okazję do zapoznania się z tak szerokim wyborem jego prac medalierskich.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand