Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

8. Fonomo Music & Film Festival - Historie o wsiach i innych zjawiskach - wystawa

Gdzie?
8. Fonomo Music & Film Festival - Historie o wsiach i innych zjawiskach - wystawa

Bartosz Zaskórski „Historie o wsiach i innych zjawiskach” – wystawa
„WSIE"
(Wideosłuchowiska, 2014-2018)
Zmyślone badanie zmyślonych miejscowości z użyciem zmyślonej i niesprecyzowanej metodologii. Słowo „wieś” jest tutaj niezobowiązującym (w sensie narzucanych przez to słowo skojarzeń) punktem wyjścia: wieś okazuje się odizolowaną od zewnętrznego świata krainą badaną przez niewidzialnego badacza, której rzeczywistość określona jest przez fiksacje mieszkańców.
Uzupełnieniem projekcji „Wsi” będzie seria rysunków i szkiców z lat 2017-2019, które opisują różne zjawiska zaobserwowane we wsi Żytno.
Wideosłuchowiska „Wsie” znajdują się w Kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Zakup dofinansowany ze środków MKiDN w ramach programu „Kolekcje regionalne sztuki współczesnej”.
Bartosz Zaskórski
Urodzony 1987 roku w Żytnie. Rysuje, pisze opowiadania, nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty nawiązujące do horrorów z lat 80. Swoje prace wystawiał w kraju i za granicą. Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty – na ogół gra smutną, taneczną muzykę. Pod tą nazwą wydawał w Recognition Records, Brutaż, Transatlantyk, Kikimora Tapes czy Pointless Geometry. Nakładem wydawnictwa BDTA ukazały się kasety z jego słuchowiskami: Wsie (2015) oraz I tedy okazało się, że umarłem (2016).


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand