Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Tupot Poetycki #36 | SLAM + instalacja Szmidt/Buńkowski

Gdzie?
Tupot Poetycki #36 | SLAM + instalacja Szmidt/Buńkowski

| SLAM


gdzie (dzisiaj) jest miejsce dla rzemieślników słowa, dla amatorów, dla standuperów, dla zwykłych i niezwykłych poetów jednocześnie? właśnie tu. SLAM jest społecznym zwycięzcą w sprawach szeroko rozumianej poezji. od pierwszego SLAMu w Polsce minęło już 16 lat. SLAM w PL ma się dosyć dobrze.


otwarta scena - każdy może wystąpić - forma jest dowolna - można czytać z kartki - zasady: poeta nie używa rekwizytów, ani muzyki • poeta prezentuje swój własny tekst •  poeta ma 3 minuty


To Wy droga Publiczności jesteście jury od samego początku do końca!


Dla czwórki półfinalistów sprawy od Plexus Of Infinity w postaci płyt/książek. Dla zwycięzcy nagroda w wysokości 100 PLN.


aby zgłosić swój udział wystarczy wysłać maila (vive_memor@vp.pl) lub zgłosić się osobiście w dniu wydarzenia - może nie być miejsca, zapraszam do kontaktu przez messanger TP


| INSTALACJA


Duet. Zuzanna Szmidt oraz Kacper Buńkowski.


Osiem krótkich utworów, zwanych piosenkami, których tekst to fragmenty ośmiu opowiadań Julio Cortazara z książki pt.: Ośmiościan. Tytuły opowiadań i zarazem tytuły naszych aranżacji:


1. Liliana płacze


2. Kroki po śladach


3. Rękopis znaleziony w kieszeni


4. Lato


5. Tu, ale gdzie, jak


6. Miejscowość zwana Kindberg


7. Fazy Severa


8. Szyja czarnego kociaka


K BUŃKOWSKI


początkujący twórca. Próbuje być filmowcem, fotografem, muzykiem. Jego najważniejsze doświadczenia w tym zakresie to odkrycie szuflady z kasetami rodziców i oglądanie filmów z komentarzami taty-kinomana. Od tego czasu czuje co chce robić i działa w kierunku swojej wizji.


Wielokrotnie pracował muzycznie i filmowo z Grzegorzem Pleszyńskim, któremu wiele zawdzięcza (dziękuję, Grzesiu).


Często realizuje filmy dokumentujące różne sytuacje muzyczne związane z bydgoską sceną artystyczną i nie tylko. Aktualnie realizuje relację z Circular Breathing Festival, którego dyrektorami artystycznymi są Robert Knuth i Piotr Mełech.


Z SZMIDT


urodzona w Warszawie, zamieszkała w Bydgoszczy; poetka, performerka, promotorka SLAMów Poetyckich w Polsce; organizatorka imprezy Tupot Poetycki, współorganizatorka NURT MOVIE i Kwatery. Wzięła udział w Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (Poznań, 2016) i w Drugich Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (2017). Współpracuje z klubem MÓZG.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand