Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Goliat - zapomniany bohater

Gdzie?
Goliat - zapomniany bohater

Film dokumentalny „Goliat– zapomniany bohater" zrealizowany został w ramach programu Fundacji Kulskich „Kultywowanie wartości patriotycznych i pamięci historycznej”.
Dokument prezentuje historię życia Profesora Juliana Eugeniusza Kulskiego – bohatera Powstania Warszawskiego i syna Prezydenta Okupowanej Warszawy. Twórcy pokazali w filmie wieloletnie działania Profesora skupione na budowaniu międzynarodowej pozycji Polski i umacnianiu relacji polsko-amerykańskich. W tle zaprezentowane zostały m.in. zdjęcia z prywatnego archiwum Profesora oraz kulisy jego współpracy z Bankiem Światowym w charakterze architekta. Widzowie będą też mieli okazję poznać Profesora i jego żonę Catharine od strony prywatnej, zaglądając do ich domu w Waszyngtonie.
W filmie o Profesorze Kulskim wypowiadają się także Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Waszyngtonie – Piotr Wilczek, Doradca Prezydenta Andrzeja Dudy – Amb. Bogusław Winid czy Dyrektor Muzeum Powstania
Warszawskiego – Jan Ołdakowski.
Producentami filmu są Tomasz Sańpruch oraz Małgorzata Bogusz. Zdjęcia realizowane były na terenie Waszyngtonu i Warszawy. Partnerem projekcji jest Totalizator Sportowy.
Po seansie w Kawiarni Szpulka odbędzie się spotkanie z bohaterem filmu - prof. Julianem Kulskim.
Czas trwania filmu: 0k. 70 min.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand