Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Kręć kilometry dla Metropolii - Bydgoszcz - Piecki

Gdzie?
Kręć kilometry dla Metropolii - Bydgoszcz - Piecki

Kręć kilometry dla Metropolii Bydgoszcz o Puchar Rowerowej Stolicy Polski


Już we wrześniu rowerzyści z 23 polskich miast wezmą udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Inicjatorem i organizatorem tej nowej inicjatywy jest Miasto Bydgoszcz. Na czym polega ta rywalizacja?


Podobnie jak w ECC, wartością tej rywalizacji jest liczba przejechanych kilometrów na rowerze. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców do korzystania z roweru nie tylko rekreacyjnie, ale również w drodze do szkoły czy pracy. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać n aswój telefon komórkowy aplikacje Rowerowa Stolica Polski, zarejestrować się, dołączyć do rywalizacji Puchar Rowerowej Stolicy Polski, wybrać miasto dla którego chce się kręcić kilometry (polecamy oczywiście drużynę Metropolia Bydgoszcz) oraz jedną za istniejących grup. Można również stworzyć własną grupę i zachęcić do udziału w niej swoich znajomych. Następnie wystarczy włączać aplikację w czasie wrześniowych, rowerowych eskapad.


Jednym z celów tej zabawy jest także integracja rowerzystów, dlatego mieszkańcy Metropolii Bydgoszcz będą mogli wspólnie wykręcać rowerowe kilometry w czasie zorganizowanych przejazdów. W każdą niedzielę września z parkingu Ratusza na bydgoskim Starym Rynku wyruszymy na rowerową wycieczkę.


Rywalizację rozpoczęliśmy rajdem upamiętniającym ofiary II wojny światowej, a teraz zapraszamy na kolejne przejazdy. 8 września udamy się do Koronowa, kończąc przejazd w Tazbirowie. Ruszamy o godz. 10:00 ze Starego Rynku. Uczestnicy otrzymają numer startowy, szprychówkę, ubezpieczenie oraz bon na posiłek do zrealizowania po zakończeniu rajdu.


Kolejne przejazdy:


•  15 września (Bydgoszcz-Piecki)
•  22 września (Bydgoszcz-Borówno)
•  29 września (Bydgoszcz-Ostromecko).


Uczestnictwo w wszystkich przejazdach jest bezpłatne, ale z powodów organizacyjnych obowiązują zapisy. Zapisać się można TUTAJ (https://b4sportonline.pl/Puchar_Rowerowej_Stolicy_Polski) lub w dniu przejazdu godzinę przed planowaną datą rozpoczęcia w punkcie organizatora.
Informację o kolejnych przejazdach znajdą Państwo na stronie www.aktywna.bydgoszcz.pl


Dołącz do nas! Szczegóły Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski


http://www.rowerowastolicapolski.pl/


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand