Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Z cyklu Autor i aktor: 1989. Barwy zamienne - Marek Migalski

Gdzie?
Z cyklu Autor i aktor: 1989. Barwy zamienne - Marek Migalski

11 września 2019 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Autor i aktor. Tym razem, wieczór w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, poświęcony będzie najnowszej książce Marka Migalskiego pt. „1989. Barwy zamienne”. Powieść, przedstawiająca fantastyczną wizję Polski będzie punktem wyjścia do rozmów z autorem oraz inscenizacji teatralnej, która tradycyjnie dopełni prezentowany temat. W kreacji aktorskiej obejrzymy Piotra Makarskiego. Spotkanie poprowadzi Adam Wierzbanowski. Wstęp wolny.
1989. Barwy zamienne
W wypełnionym robotami i inteligentnymi maszynami świecie przyszłości ludzie mogą spędzić ostatni rok życia w dowolnej rzeczywistości. Możliwości hiperrealistycznej symulacji komputerowej są nieograniczone. Największą popularnością cieszą się rajskie scenerie, gwarantujące rok pełen doznań i cielesnych uciech. Mitch-27X71, który przed Wielką Wojną był znany jako Michał, decyduje się jednak na przeniesienie do swojej młodości — Polski w 1989 roku. Świat ultranowoczesnych technologii zamienia szarzyzna bloków z wielkiej płyty i niepewność towarzysząca zbliżającej się przemianie systemowej. Michał przygląda się z boku sobie, swoim moralnym wyborom i wydarzeniom, które zmienią nieodwracalnie losy ludzkości.
„1989. Barwy zamienne” to fantastyczna wizja Polski wypełnionej ultranowoczesną technologią, która pomaga bohaterowi manipulować rzeczywistością.
ksiazki.wp.pl
Marek Migalski — doktor habilitowany nauk społecznych, nauczyciel akademicki, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Jeden z najbardziej cenionych komentatorów życia politycznego w Polsce. Jest autorem i redaktorem kilkunastu książek oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych. Jego literacki debiut — Wielki finał — ukazał się w 2018 roku. Reduktarianin.
Piotr Makarski – aktor filmowy, telewizyjny, dubbingowy, lektor, konferansjer, muzyk (gra na kilku instrumentach), kompozytor, wokalista, performer (PWST we Wrocławiu). Występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, współpracował z: Teatrem Jelenigórskim, T. Nowym w Słupsku, T. Powszechnym w Radomiu, Teatrem na Woli w Warszawie, Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatrem Capitol w Warszawie, Teatrem Rampa, Sceną na Lubelskiej, Teatrem Polonia, Teatrem Kamienica. Znany z seriali i filmów: „Miłość na zakręcie” (Andrzej, rola główna), „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Plebania”, „Na Wspólnej”, „Ślad”, „Diagnoza”, „O mnie się nie martw”,”Chaos”, „Ziarno prawdy”, oraz dubbingów, audiobooków i reklam. Warsztat aktorski wzbogaca o technikę improwizacji współpracując z Klubem Komediowym w Warszawie.


______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand