Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Kino Wolności na Starym Rynku

Gdzie?
Kino Wolności na Starym Rynku

W ramach 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego zapraszamy na Kino Wolności. 1 sierpnia, o godz. 21 na Starym Rynku odbędzie się seans filmu „Miasto 44”. Wydarzenie wpisuje się w obchody Bydgoskiego Roku Wolności. Wstęp jest wolny!
Zapraszamy wszystkich bydgoszczan do wspólnego oglądania filmu w samym sercu miasta. W związku z obchodzonym Bydgoskim Rokiem Wolności, który ma podkreślić wyjątkowość przypadających w tym roku jubileuszy zapraszamy na Kino Wolności. W ramach obchodów 75. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowaliśmy specjalną projekcję filmu „Miasto 44”. Jest to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Fabuła toczy się w Warszawie, latem 1944 roku. Dramat wojenny przedstawia historię miłości dwojga młodych ludzi w momencie wybuchu Powstania Warszawskiego.  W rolach głównych zobaczymy Józefa Pawłowskiego,  Zofię Wichłacz, Annę Próchniak oraz Antoniego Królikowskiego.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand