Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncert "Z muzyką przy wodzie"

Gdzie?
Koncert "Z muzyką przy wodzie"

Bydgoskie Wodociągi zapraszają na koncert „Z muzyką przy wodzie”. W amfiteatrze na Wyspie Młyńskiej zagra Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. W programie muzyka filmowa i utwory o charakterze patriotycznym.
31 lipca odbędzie się pierwszy z dwóch wakacyjnych koncertów w ramach letniej propozycji bydgoskich Wodociągów pn. „Z muzyką przy wodzie”.
Kto zagra na Wyspie Młyńskiej?
Podczas koncertu na Wyspie Młyńskiej wystąpi Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Orkiestra powstała w 1950 roku, od początku stawiając sobie za cel popularyzowanie muzyki wojskowej i poważnej, ale nie stroniła też od standardów muzyki rozrywkowej w najlepszych opracowaniach.
W ciągu niemal 70 lat działalności orkiestra na stałe wpisała się w życie kulturalne Bydgoszczy i okolic, regularnie uświetniając muzycznie uroczystości patriotyczne w naszym regionie. Orkiestra cyklicznie bierze udział w festiwalach i konkursach, stale współpracuje ze znaczącymi instytucjami kultury z regionu, m.in. Operą Nova, Filharmonią Pomorską, Akademią Muzyczną, a także zaprasza do wspólnych projektów znakomitych artystów solistów.
Soliści …też z Bydgoszczy
W ramach wakacyjnego koncertu orkiestrze towarzyszyć będą studenci bydgoskiej Akademii Muzycznej: Emilia Hamerlik, Andrzej Zaremba i Kacper Andrzejewski.
Emilia jest laureatką programu „Szansa na Sukces”. Miała okazję uczyć się od znanych artystów polskiej estrady, m.in. Majki Jeżowskiej, wraz z którą pojawia się na płycie „Czarodzieje Uśmiechu”. Często koncertuje z zespołem Klezmerado, tworzy również projekt Reaktywacja Band.
Adam Zaremba jest laureatem m.in. I nagrody na festiwalu ,,Muzyka u źródeł”. Współpracuje m.in. z Operą Nova, Operą Krakowską, Operą Śląską, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, filharmoniami w Bydgoszczy, Olsztynie i Zabrzu. Z kolei Kacper Andrzejewski podkłada dubbing w bajkach Disney’a – można go usłyszeć m.in. w animacji „Coco”. Brał udział w 2 edycji programu „Bitwa na Glosy”, występował w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia oraz brał udział w koncercie „Kochamy Polskie Piosenki’ radiowej „Trójki” .
MWiK wspiera kulturę w Bydgoszczy
Propozycja „Z muzyką przy wodzie” to kolejna muzyczna inicjatywa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy. Spółka od lat wpiera życie kulturalne miasta, współorganizując i współfinansując koncerty, wystawy i inne znaczące dla miasta wydarzenia kulturalne, odbywające się w Bydgoszczy.
W odrestaurowanych zabytkowych obiektach MWiK – w Hali Pomp i Wieży Ciśnień – cyklicznie prezentowane są wystawy malarskie („Galeria Wieży Ciśnień), odbywają się koncerty i spotkania z artystami. Firma odnowiła też nieczynną fontannę przed Filharmonią Pomorską. Dziś największą atrakcją fontanny jest widowisko pn. „Woda-Światło-Dźwięk”, które w okresie letnim odbywa się codziennie o godz. 21.30.
„Z muzyką przy wodzie”. Co usłyszymy?
Koncert „Z muzyką przy wodzie” odbędzie się na Wyspie Młyńskiej w środę, 31 lipca, o godz. 18.00. W amfiteatrze usłyszymy utwory o charakterze patriotycznym oraz znane szlagiery muzyki filmowej i rozrywkowej, m.in. fragment opery Straszny Dwór, motyw przewodni z filmu Skyfall, czy klasyk New York, New York.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand