Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Niedzielne atrakcje w Parku Rozrywki

Gdzie?
Niedzielne atrakcje w Parku Rozrywki

W najbliższą niedzielę (21 lipca) do wspólnej zabawy wciągną Teatr Vaśka i Klaun Pablo
Każde niedzielne spotkanie w myślęcińskim Parku Rozrywki odbędzie się o godzinie 15. Do 18 sierpnia co tydzień czekać będą inne aktywności.
W niedzielę 21 lipca najpierw Teatr Vaška przedstawi baśń o Złotej rybce i opowie o Piernikowych potyczkach. Teatr nawiązuje do tradycji dawnych wędrownych lalkarzy, którzy przemieszczali się z miejsca na miejsce i grali bawiąc i wzruszając publiczność. Ustawiali parawan na placach lub w salach i swymi lalkami przedstawiali postaci, zdarzenia, prawdziwe historie.
„Złota Rybka” to ponadczasowa puszkinowska baśń, poruszająca wciąż aktualne problemy, mówiąca o ludzkich pragnieniach władzy i bogactwa. Adaptacja baśni Barbary Cieślak w interpretacji Wiesława Kusa przedstawia głównych bohaterów- Rybaka i jego żonę we współczesnym świecie, bliższym wyobraźni małego widza i bardziej znajomym niż dziewiętnastowieczny utwór poety.
"Piernikowe potyczki" to natomiast widowisko skonstruowane w sposób zróżnicowany, ponieważ popisy aktorów przeplatają się ze scenami lalkowymi. Nadrzędnym celem, jaki postawił sobie twórca spektaklu, jest zobrazowanie bezsensu postaw nietolerancyjnych, nastawionych na forsowanie własnych racji, a lekceważących racje innych. "Piernikowe potyczki" uczą też, że wszelka przemoc-słowna i fizyczna- nie ma sensu i niczemu nie służy. Poznawaniu i uczeniu towarzyszą w przedstawieniu bogata plastyka, urozmaicony ruch sceniczny oraz atrakcyjna muzyka.
O godzinie 16.30 Klaun Pablo zaprezentuje swoje „Waliza show”. Spektakl składać się będzie z pokazów cyrkowych (głównie żonglerka przeplatana z iluzją), ale nie tylko. Wszystko połączone będzie z  muzyką.
Dodatkowo, przy wejściu na teren imprezy swoje stoisko zaprezentuje Akademia Wynalazców. Nie tylko chłopców  wciągną walki robotów i możliwość samodzielnego sterowania nimi.
Rodzinne spotkania w Parku Rozrywki odbywają się przy Muzeum Ziemi, są darmowe- na ten teren można wejść bez biletu.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand