Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wspomnienie Zygmunta Noskowskiego w rocznicę śmierci - RAFFA QUARTET

Gdzie?
Wspomnienie Zygmunta Noskowskiego w rocznicę śmierci - RAFFA QUARTET

Program
S. Moniuszko - I Kwartet Smyczkowy d-moll
H. Melzer-S.Moniuszko - "Dumka", Parafraza na skrzypce i fortepian
Z. Noskowski - „KoLysanka” na skrzypce i fortepian
Z. Noskowski - Kwartet Fortepianowy d- moll op.8
RAFFA QUARTET powstał w 2013 r. by połączyć doświadczenia młodych muzyków z różnych środowisk artystycznych, związanych z Toruniem i Bydgoszczą oraz stworzyć możliwości rozwoju na gruncie muzyki kameralnej. Muzycy skupieni są wokół Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz bydgoskiej Orkiestry Opera Nova. Artyści w swoim repertuarze sięgają zarówno po dzieła klasyków gatunku jak i współczesne kompozycje, nieustannie poszukując ciekawych rozwiązań brzmieniowych. Tworzą zespół będący fuzją pasji z energią, które dają wysublimowaną jakość.
W 2016 r. artyści otrzymali Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Bydgoszczy i zrealizowali „Projekt
21” w Górsku i Synagodze w Starym Fordonie. Brali udział m.in. w: Festiwalu „Rzeka muzyki” (2017), Festiwalu „Fontanna muzyki - koncerty przy fontannie Potop w Bydgoszczy” (2016, 2017), Cyklu Letnich Koncertów Muzyki Kameralne w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu (2016, 2017), Europejskich Spotkaniach Artystycznych w Bydgoszczy (2013), Relokacjach organizowanych przez Fundację Nowa Sztuka Wetmusic, realizując projekt „W pół drogi” w Złejwsi Wielkiej (2013), Koncertach Muzyki Kameralnej w Selb i Hof w Niemczech (2013) oraz innych wydarzeniach muzycznych propagując piękno muzyki kameralnej.
Raffa Quartet tworzą: Filip Lipski (I skrzypce), Justyna Cieślak (II skrzypce), Cecylia Stanecka (wiolonczela) i Michał Rak (altówka). Podczas koncertu artystom towarzyszyć będzie pianistka Marta Berezowska.
Marta Berezowska urodziła się we Lwowie w polsko-ukraińskiej rodzinie muzyków. Ukończyła z wyróżnieniem jednocześnie Szkołę Baletową i Muzyczną we Lwowie. W wieku 14 lat została uhonorowana propozycją studiów na Wyższej Szkole Baletowej w Kijowie. W tym samym czasie rozwijając swoją pasje do muzyki, została laureatką wielu konkursów pianistycznych takich jak „Młode Talenty Lwowa” i „Młodzieżowego Konkursu Pianistycznego we Lwowie”. Występowała rownież w wielu salach koncertowych Ukrainy w tym w Filharmonii Lwowskiej. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Baletowej współpracowała z wieloma teatrami w Rosji, na Ukrainie i w Polsce . Od 4 lat jest związana z Operą Nova w Bydgoszczy. W tym roku debiutowała w roli Julii w balecie "Romeo i Julia" w choreografii Paula Chalmera.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand