Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Handlowa Niedziela

Handlowa Niedziela

14 lipca przypada kolejna niedziela handlowa w centrum. Sklepy w obszarze między Długą, Dworcową i Gdańską będą otwarte między godz. 11.00 a 15.00. Elementem uzupełniającym jest jak zawsze Frymark na Gdańskiej przy BCF Drukarnia.
Tematem najbliższej Niedzieli Handlowej jest historia. Spacerujący po Starym Mieście i Śródmieściu będą mogli obejrzeć stare, trójwymiarowe zdjęcia Bydgoszczy – wszystko dzięki stereoskopom, które dostępne będą w rejonie centrum. Na fotografiach zobaczyć będzie można wiele ujęć z lotu ptaka, w tym dawny teatr przy Place Teatralnym, Pierzeję Zachodnią Starego Rynku, kamienice na ulicy Mostowej czy Synagogę. Będzie można zobaczyć także Stary Kanał Bydgoski, a także zieleń miejską z początków XX wieku.
Do akcji włączyli się bydgoscy restauratorzy i przedsiębiorcy, m. in. Restauracja Weranda oraz Galeria Retro. Tam profesjonalni fotograficy zapraszają chętnych na niezwykłą podróż w czasie po Bydgoszczy lat 20. i 30 XX wieku. 
W parku Kazimierza Wielkiego odbędzie się sesja zdjęciowa "RertoPortret Bydgoszczan". Będzie można obserwować pracę Piotra Gutkowskiego i zapoznać się z techniką mokrego kolodionu. Z kolei Dawid Miszewski odkryje tajemnice fotografii halogenowo srebrowej, a Katarzyna Grys wykona sesję zdjęciową w technice cyfrowej oraz w podczerwieni. Do zdjęć pozować będzie nieformalna grupa rekonstruktorów w stylizacji z lat 20. XX wieku. Zachęcamy wszystkich do wspólnych zdjęć w parku i we wnętrzach Hotelu Bohema oraz Restauracji i Kawiarni Weranda.
Przed restauracją Weranda odbędzie się pokaz Podwórko Tajemnic – Bydgoszcz 1920. Następne będzie można posłuchać krótkiego wykładu o historii Zachodniej Pierzei (godz. 13.00).  Restauracja Weranda zaprasza również na wyjątkowe śniadanie w stylu lat 20.
Z kolei w hotelu będzie okazja zobaczyć karty menu sprzed stu lat, posłuchać muzyki z patefonu i zajrzeć do jedynej w mieście palarni cygar, by odkryć historię Bydgoskiej Fabryki Cygar.
Najlepsze zdjęcie zrobione podczas RetroŚniadania  z historią nagrodzimy zaproszeniem do Restauracji i Kawiarni Weranda na wieczór przy butelce wina z przekąskami.


______________________
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand