Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncerty Maryjne z Różą

Gdzie?
Koncerty Maryjne z Różą

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór CANTATE DEO Parafii Św. Mateusza Apostoła i Ewangelistyw Bydgoszczy powstał w październiku 2008 roku z inicjatywy proboszcza, ks. Mariusza Kucińskiego. Dyrygentem zespołu od początku jego istnienia jest dr hab. Grażyna Wolter-Kaźmierczak, pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Chór występuje w rodzimej parafii, a także dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Promień Życia” i słuchaczy Bydgoskiego Uniwersytetu III wieku. Od 2015 roku zespół regularnie bierze udział w Koncertach Maryjnych z Różą. W 2018 roku chór otrzymał Brązowy Dyplom na XIV Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie. W programie koncertu w dniu 28 maja : „Witaj Mario” - opr. T. Paciorkiewicz , „Stabat Mater” - Z. Kodaly, „Ave Regina caelorum” - G. Mignemi, „Signore delle cime” - B. de Marzi, „Nie opuszczaj nas” - opr. T. Paciorkiewicz, „Maryjo, ja Twe dziecię” - A. Chlondowski, „Czego chcesz od nas Panie” - opr. P. Bębenek, „Ave Maria” - J. Dominiquez.
Chór SEPTYMA Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Bydgoszczy pod dyrekcją Elżbiety Guzman. W programie koncertu po Mszy Świętej: „Alleluja” -Anonim, „Moja piosenka” - Józef Świder, „Zdrowaś Królewno Wyborna” - Andrzej Koszewski, „Litania do Bogurodzicy” - ks. Zdzisław Bernet.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand