Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncerty Maryjne z Różą - koncert finałowy

Gdzie?
Koncerty Maryjne z Różą - koncert finałowy

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Uroczysty Finał IX Koncertów Maryjnych z Różą w bydgoskiej Katedrze pw. Świętych Marcina i Mikołaja. RAFFA QUARTET powstał w 2013 r. łącząc doświadczenia artystyczne muzyków związanych z Bydgoszczą i Toruniem skupionych wokół Opery Nova. Brali udział w wielu koncertach, m.in. Relokacjach organizowanych przez Fundację Nowa Sztuka Wetmusic, Koncertach Muzyki Kameralnej w Selb i Hof w Niemczech, Festiwalu „Fontanna Muzyki - koncerty przy Fontannie „Potop” w Bydgoszczy i innych. Raffa Quartet w składzie: Monika Skruszewicz - I skrzypce, Arnaud Śmigiel-Kamiński - II skrzypce, Michał Rak - altowka, Cecylia Stanecka - wiolonczela oraz wokalistka Anna Federowicz - sopran, nagrała wiele piosenek do filmów fabularnych, występowała ze Z.Wodeckim na III Międzynarodowym festiwalu Piosenki - Anna German zdobywając 1 miejsce i nagrodę publiczności. Ma za sobą debiut operowy w spektaklu „La Traviata” G.Verdiego, występuje w Niemczech, Norwegii i Rosji. W programie po Mszy Św.: „Gloria” A. Vivaldi, „Lascia chio pianga” (aria z opery Rinaldo) - G.F. Haendel, „How beautiful are te feet of them” (Oratorium Mesjasz), „Jesu, bleibet meine Freude” (Kantata BWV 147) - J.S. Bach, „Ave Maria” - F. Schubert, „Schafe Können Sicher Weiden” (Kantata BWV 208) - J.S. Bach, „Et exultavit spiritus meus” (Magnificat) - J.S.Bach.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand