Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncerty Maryjne z Różą

Gdzie?
Koncerty Maryjne z Różą

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór Żeński CANTARE przy Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach powstał 13 listopada 1999 roku przy parafii p.w. „Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach koło Bydgoszczy. Dyrygentem jest mgr Zbigniew Rydelski, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prezesem Irena Nowak. W repertuarze chóru znajdują się utwory muzyki: chóralna a’capella wszystkich epok, pieśni kościelne na różne okazje, kolędy, pieśni patriotyczne, opracowania muzyki ludowej i inne. Chór bierze czynny udział we wszystkich uroczystościach państwowych, gminnych i kościelnych odbywających się na terenie gminy Białe Błota a także w Bydgoszczy, Mroczy, Wierzchucinku, Górce Klasztornej, w Łobżenicy, w Inowrocławiu, w Ostromecku, w Więcborku, w Osiu. W listopadzie 2019 chór obchodzi swoje 20-lecie. W 2012 - zajął 1 miejsce w VII Przeglądzie Piosenek Żołnierskich i Patriotycznych w Mroczy, w 2016 - 2 miejsce w Wojewódzkim konkursie Kolęd i Pastorałek w Osiu. W programie podczas Mszy Św. i po Mszy Św. „Anielska pieśń” - tekst ks. A. Buczkowski, „Ojcze z niebios” - muz.: St. Moniuszko, sł.: Włodzimierz Wolski, „Maryjo, ja Twe dziecię” - ks. A. Chlondowski, „Królowo ziem Polskich” - ks. Leon Świerczek, „Matko Królowo” - Józef Uroda z Buczkowic, „Ave Maria” - muz. i słowa -Sł. Parkinson, 2 gł. - ks Marian Żuk SDB, „Te deum” - muz. J. Haydn, tłum P. Muszyński, „O Sanctissima” - mel. sycylijska.
Chór parafialny ŚW. CECYLIA przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim. Założony w 1930 roku. Dyrygentem jest Maciej Kuligowski. W programie koncertu w dniu 10 maja podczas Mszy Św.: „Alleluja” - W.A.Mozart, „Alleluja” Wiliam Boyce, „Regina Coeli” - A. Wittberger, „Wszystkie strony” J. Surzyński, , „Sanctus”, „Agnus Dei” .


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand