Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncerty Maryjne z Różą

Gdzie?
Koncerty Maryjne z Różą

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór Parafii pw. ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA w Bydgoszczy istnieje od września 2016 roku. Powstał z inicjatywy ks. Proboszcza Bogusława Konieczki i Szymona Thieslera, obecnego dyrygenta. Śpiewa podczas liturgii. Występ podczas Mszy św.: na Wejście: „Gaude Mater Polonia” - Wincenty z Kielczy, na Ofiarowanie: „ O Matko dzięki za hojne dary” - opr. Szymon Thiesler, Komunia: „Zbliżam się w pokorze” - opr. Szymon Thiesler, Uwielbienie „Oto są baranki” - opr. Szymon Thiesler, na Zakończenie: „Błogosław Pana ma duszo” - Jacek Gałuszka.
Orkiestra Muzyków Bydgoskich EMBAND, której założycielem i dyrygentem jest Ewa Barbara Makula istnieje od 1995 r. Działalność rozpoczęła od uroczystości kościelnych, procesji Bożego Ciała, Św. Wojciecha w Gnieźnie. Potem były Ogólnopolskie Festiwale Muzyki Religijnej w Rumi, (laureaci w 1997, 1998 i 2001). W 1999 roku przygotowała oprawę muzyczną do Mszy Świętej sprawowanej przez Jana Pawła II w Bydgoszczy. Do osiągnięć orkiestra zalicza udział w ogólnopolskich festiwalach i konkursach orkiestr dętych (1 miejsce, Grand Prix i złote medale dla kapelmistrza), Szamocin 2001 i 2004 oraz Rowy 2009, 2010, 2011. W 2002 i 2013 roku orkiestra koncertowała na Litwie i Łotwie. Na Międzynarodowym Konkursie Orkiestr Dętych w Niemczech w 2007 roku zajęła 3 miejsce, w Pradze w 2011 roku - 2 miejsce, w latach 2012-2015 wyjeżdżała z koncertami do Paryża, Brukseli i Belford. Od lat uczestniczy w uroczystościach państwowych w kraju. Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości koncertowała w Krakowie, Warszawie i Bydgoszczy. Podczas Mszy św. w dniu 20 maja wykona m.in. pieśni Maryjne w opr. W. Janiszewskiego, po Mszy św. m.in.: „Gaude Mater” - opr. T. Senecki, „Ojczyzno ma” - opr. J. Kwiatkowski,, , „Niepokalanej Pani Cherubów”, „Królowej Anielskiej”, „Maryjo Śliczna Pani”, „Czarna Madonno” - opr. W. Janiszewski oraz „Maryjo Pięknej Miłości” - słowa i muzyka E.B. Makula.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand