Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Grand Prix World Para Athletics

Gdzie?
Grand Prix World Para Athletics

Zawody tej rangi odbędą się w Polsce po raz pierwszy.
Grand Prix World Para Athetics składa się z dziewięciu imprez. Oprócz zmagań w Bydgoszczy w tym sezonie zawody rozegrane zostaną także w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Sao Paulo (Brazylia), Pekinie (Chiny), Arizonie (USA), Nottwil (Szwajcaria), Grosseto (Włochy), Tunisie (Tunezja) oraz w Paryżu (Francja).
Organizacja imprezy paralekkoatletycznej Grand Prix jest podyktowana rosnącą siłą sportu paraolimpijskiego na arenie międzynarodowej. Na ostatnich mistrzostwach Europy w paralekkoatletyce reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową z dorobkiem aż 26 złotych medali.
Organizacja zawodów w naszym mieście odbędzie się w przyspieszonym tempie ze względu na fakt, że propozycja organizacji imprezy pojawiła się nieoczekiwanie. Ze względu na rezygnację Niemców, którzy z uwagi na remont stadionu w Berlinie wycofali się z organizacji tej imprezy Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” bez wahania podjął się tego zadania.
Areną zmagań będzie stadion Zawiszy, który jest idealnym obiektem do organizacji zawodów lekkoatletycznych. W tym samym czasie na stadionie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych.


  ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand