Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wesołe Gospodynie śpiewają kolędy

Gdzie?
Wesołe Gospodynie śpiewają kolędy

Zespół ludowy założony w 2004r. z inicjatywy Gminnej Rady Kobiet w Koronowie, działający pod skrzydłami koronowskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.
W skład zespołu wchodzą panie z terenu gminy. Są to członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z sołectw: Mąkowarsko, Nowy Dwór, Tryszczyn,, a także niezrzeszone w KGW "gospodynie" z Koronowa. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Janusz Jakubowski, znany w regionie i ceniony działacz kultury.
Jednym z atutów zespołu są pięknie haftowane stroje ludowe, wykonane wg wzoru kaszubsko - borowiackiego. Kolorystyka ich nawiązuje do lasów, pól, ziemi i bursztynu. Należy tu podkreślić, że stroje te panie wykonały własnoręcznie.
Repertuar "Wesołych Gospodyń" to przede wszystkim pieśni ludowe, okolicznościowe, patriotyczne. Ponieważ Janusz Jakubowski jest także długoletnim organistą w parafii św. Barbary w Wudzynie zespół ma w repertuarze również pieśni religijne i przepiękne kolędy oraz pastorałki, często już te zapomniane przez młodsze pokolenia.
Na koncert pięknych kolęd w wykonani zespołu „WESOŁE GOSPODYNIE” z Koronowa, wśród których na pewno nie zabraknie wzruszającej „Kolędy dla nieobecnych”, zapraszamy do ŚWIATŁOWNI” w piątek, 21 grudnia 2018 roku.
Wstęp - cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand