Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Tupot Poetycki 28 - trzecie urodziny

Gdzie?
Tupot Poetycki 28 - trzecie urodziny

Nie do wiary. Przed Wami dwudziestaósma odsłona jednej z większych imprez cyklicznych w Bydgoszczy. I TO BĘDĄ TRZECIE URODZINY TUPOTU POETYCKIEGO, ponieważ leżał w sianie 19.12.2015. Zapraszam Was najgoręcej! Zgromadźmy się wszyscy w czarnej sali i świętujmy ten czas!
Dwudziesty ósmy SLAM Poetycki i instalacja Mysterious Lateral Movements & Emmanuel Maria Bezd. Szczegóły na dole.
/ SLAM
śmieszy bawi smuci rozmyśla
turniej dla ludzi piszących
w którym liczy się interakcja z publicznością
to ona stanowi jury przez cały wieczór
Każdy może wystąpić! Wystarczy wysłać mail na vive_memor@vp.pl lub zgłosić się w dniu wydarzenia na bramce.
Zasady? Slamer ma trzy minuty, nie używa rekwizytów, ani muzyki, prezentuje swój własny tekst. Dla finalisty nagroda w wysokości 100 PLN.
Prowadzi: Zuzanna Szmidt
Uwaga od września 2018 do turnieju poprzedzającego Trzecie Ogólnopolskie Mistrzostwa PL w SLAMie Poetyckim (maj 2019) punkty dla wszystkich: 1pkt za obecność, 2pkt za półfinał, 4pkt za drugie miejsce i 6pkt za pierwsze.
/ INSTALACJA SŁOWNO - MUZYCZNA
Synestetyczna instalacja przygotowana specjalnie na 28. Tupot Poetycki będzie zorientowana na obcowanie człowieka w jego kosmicznej ojczyźnie. Nikt nie będzie próbował odpowiedzieć na żadne pytanie, ani nawet nie będzie próbował takowego formułować, dlatego bez strachu uczestniczyć może każdy kto nie lubi pytać i być pytanym. Członkowie grupy odczytają przy astralnym akompaniamencie fragmenty powieści ​Imago Wiktora Żwikiewicza w tle projekcji​ La Planeté Sauvage​ René Laloux.
Mysterious Lateral Movements & Emmanuel Maria Bezd to spółka niejawna, której budowa i układ pozostają za każdym razem do samego końca wielką niewiadomą. Czasem jest to pojedynczy atom, czasem rozbudowana, wielocząsteczkowa struktura. Zazwyczaj tworzą ją materialne i humanoidalne istoty prowadzące koczowniczy tryb życia. Ich obecność manifestuje się czasowo nieregularnie na całym świecie, odkąd to pierwszy raz zarejestrowano ją w kaukaskim klasztorze Cminda Sameba pod koniec lat 90.
Od tamtego czasu działają na polu artystyczno-mitycznym i realizują hasło "sztuka za sztukę" (f​r. ​l'art pour l'art).​
Wiktor Żwikiewicz
Urodzony dokładnie w połowie XX wieku w Bydgoszczy, aktywny od lat 70. pisarz ​sci-fi.​ Jeden z absolutnie najważniejszych twórców w historii tego gatunku w Polsce. Wydawany nie tylko nad Wisłą - tłumaczony na niejeden język europejski. Autor kilku tomów opowiadań i powieści, ​vide:​ ​Podpalacze nieba,​ D​ ruga Jesień, Imago, ​Delirium w Tharsys.​
enter: 15 pln / występujący free


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand