Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Przemysłowa Historia Bydgoszczy - Przeźrocza -kino mistrzów w Stomilu

Przemysłowa Historia Bydgoszczy - Przeźrocza -kino mistrzów w Stomilu

Przemysłowa Historia Bydgoszczy - Przeźrocza -kino mistrzów w Stomilu
Przeźrocza - kino mistrzów w Stomilu - zwiedzenie fabryki i projekcja filmów z projektora analogowego
Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku wydarzenie w ramach Przemysłowej Historii Bydgoszczy. Przed kinową projekcją wszystkich zainteresowanych zaprosimy na zwiedzanie fabryki Stomil, gdzie tradycyjnie pracowniczy fabryki oprowadzą nas po miejscach na co dzień zamkniętych dla zwykłych mieszkańców, uchylając zainteresowanym rąbka tajemnicy funkcjonowania prawie stuletniej fabryki.
Tuż po zwiedzaniu przeniesiemy się do specjalnego pomieszczenia w fabrycznej hali, gdzie zaprezentujemy dwa filmy - krótki film dokumentalny mistrza polskiego dokumentu Marcela Łozińskiego - "Happy End", oraz kultowy film fabularny Jerzego Gruzy "Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy" z udziałem Zdzisława Maklakiewicza i Leona Niemczyka. Projekcja w fabryce Stomil to wydarzenie specjalne realizowane pod szyldem Przeźroczy w ramach Przemysłowej Historii Bydgoszczy. Przeźrocza Festiwal Filmowy łączy analogową przeszłość z cyfrową przyszłością, przedstawia nowe nurty w polskim kinie jednocześnie silnie odwołując się do filmowych tradycji. Pokaz w Stomilu to właśnie próba powrotu do klasyki polskiej kinematografii.. Gościem specjalnym wydarzenia będzie właściciel starego sprzętu analogowego do projekcji na taśmie filmowej - Pan Kazimierz Baszczyński - kinooperator.
Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Koloroffon.
Gdzie: Stomil (ul. Toruńska 155)
Wstęp Wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand